Різдво – одне із найважливіших і найчарівніших свят у цілому році, що символізує народження нового життя, нових думок. Цей день дає початок усьому наступному року.

Напередодні Святвечора українські зірки поділилися тим, як вони святкують різдвяні свята та яких сімейних традицій дотримуються. 

Багато українських виконавців вирішили провести ці дні у родинному колі із сім’єю та друзями. 

Різдво – одне з найулюбленіших свят і для відомої співачки та ведучої Наталки Карпи. У дитинстві її дідусь робив найсмачнішу кутю, а бабуся смажила румяні пампухи з рожею. Маленька дівчинка Наталка разом із сусідською подружкою ходила колядувати, збираючи перші власно зароблені гроші. 

Традиційно Наталка ці дні проводить у батьків у Львові, де збирається вся родина.   Напередодні вони домовляються хто що готує: мама Наталки зазвичай відповідає за вареники та грибну підливу, Наталка із сестричкою вигадують цікаві страви, але ніколи не забувають про традиційні пампушки. 

Звісно, не обходиться в родині без музики – тато Наталки бере акордеон і всі співають традиційні колядки, розкладаючи спів на багатоголосся.

Новорічні свята для співачки Sowa – це період, на який вона чекає з особливим нетерпінням. Кінець року був дуже плідним: виступ разом із MELOVIN на “Вечорі прем’єр Катерини Осадчої” із піснею “Таємний знак” та чудовий святковий кліп на колядку “Тиха ніч”.

У першу чергу Різдво для виконавиці – сімейне свято. У її родині є багато традицій, яких вони дотримуються щороку: прикрашають будинок гірляндами, на Різдво обов’язково співають колядки та ліплять пампушки. Саме з пампушками у співачки асоціюються різдвяні свята – це світлий спогад з дитинства, який щоразу викликає посмішку.

Святвечір завжди проходить у великому колі сім’ї. У гості приїжджають друзі, з якими вони разом колядують та згадують найтепліші моменти, які відбулись протягом року, розповідають про власні цілі та бажання на наступний рік. 

У співачки також  є традиція – дарувати подарунки. Увесь процес – від пакування до моменту коли ти даруєш – приносить неймовірне задоволення.

Святкові дні традиційно проводить в своєму рідному місті Одесі і співачка  Semyokhina. Завершення року було плідним для виконавиці: зйомка кліпу на пісню “Две капли”, привітання від Best Music, виступ для топ-журналу “Touch” та випуск унікального live-фільму за першим сольним концертом. У рідному місті завжди своя атмосфера і збирається вся родина. На Різдво час ніби зупиняється, і настає момент перезавантаження. І саме після цього починається новий творчій етап, коли співачка поринає з головою у творчий процес.

Для унікального дуету SESTRA, що вже встиг здивувати українську публіку поєднанням вокалу та саксофону, магія Різдва – це в першу чергу хороша компанія, моменти із близькими та традиції. 

Аліна та Інеса згадують різдвяні звичаї, про які розповідали їм батьки. На другий день після нового року обов’язково треба хлопцям посівати до хати, щоб рік був щасливим. А на щедрий вечір хлопці та дівчата переодягалися в «нечисту силу» і ходили по вулиця. На Святвечір сідали за святкову вечерю. На столі стояв дідух – символ родючості та кутя, запалювалася священна свічка. Дівчата цінують ці моменти, які нагадують їм дитинство.

Магія Різдва об’єднує не тільки країни, але й континенти. Співачка та ведуча Ivanna Melay, що зараз мешкає у США, пам’ятає національні різдвяні традиції. Побувавши цієї осені в Україні, виконавиця вирішила поділитися новим треком “Этой ночью” під самий новий рік. 

Співачка народилася і виросла на Закарпатті. Її дідусь був священиком у Міжгір’ї. Тому кожного Святого вечора родина збиралася у бабусі, а на стіл виставляли 12 традиційних страв. Обов’язковою частиною святкування було колядування із друзями та справжній  Вертеп.

Зараз співачка живе в Америці, працюючи над своїм новим альбомом, і не завжди може відвідати Україну, але шанує традиції. І спогади з дитинства зігрівають її.

Для багатьох артистів Новий рік і Різдво – найкращий час, щоб поділитися із шанувальниками власною творчістю. 

Співачка Xena щороку традиційно зустрічає ці дні на сцені – і як виконавиця, і як ведуча. І без цього не уявляє інший сценарій для свята, бо обожнює створювати свято для людей і бачити палаючі очі й посмішки.

Ідеальне святкування для співачки Андріани – це сцена та глядачі, яким можна дарувати свої пісні. Кілька років поспіль вона зустрічала новий рік на сцені. Проте цю новорічну ніч виконавиця провела в родинному колі. Різдвяні традиції –  родина, діти, святкові подарунки, ті, кого ми найбільше любимо – володіють особливою магією. 

Але вже 1 січня Андріана виступила на Буковельскій ярмарці, заспівавши колядки. Співачка вважає, що початок нового року – самий час для новлення та змін. Тому всі прихильники Адріани скоро побачать її зовсім іншою.

А от зірковий психіатр та психотерапевт, засновник першої в Україні клініки ментального здоров’я Світлана Ісаєнко вважає, що перед наступним роком варто змінити атмосферу, щоб відпочити і набратися сил. Саме тому цього року разом із родиною новорічні свята вона проводить в теплій країні, під теплим сонячним промінням. Але обов’язково із родиною, бо сім’я – це головне в житті.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.