18 січня, арт-простір Mandarin Maison презентував персональну виставку сучасного українського художника Михайла Деяка «ДОКУМЕНТ».

Роботи, представлені на виставці, демонструють експерименти та вже впізнаванні твори автора в об’ємній пластиці.

«Дуже важливо знайомити українське суспільство з сучасним мистецтвом, і зокрема, сучасною скульптурою, демонструвати нові художні експерименти, які гідні не тільки України, а і світової аудиторії. Наприкінці 2021 року ми це зробили на прикладі інсталяції Михайла Деяка «Непередбачувані обставини», яка нині знаходиться перед Національною оперою України та історія створення якої є, також, частиною експозиції персональної виставки Михайла «Документ». Згодом, інсталяцію зможуть побачити і в інших містах України» – зазначив Олег Дзюбяк , ініціатор виставки.

Виставка, що знайомить широкий загал із сучасним мистецтвом вже є сталою традицією для Олега Дзюбяка. За останні 5 років за його ініціативи в арт-просторі Mandarin Maison було проведено близько 30 виставок та перформансів сучасних українських та закордонних митців. Олександр Верещак, Роман Мінін, Микола Маценко, Олександр Ройтбурд, Віктор Сидоренко, Олег Тістол, Василь Цаголов, Сергій Якименко, Оксана Мась, Борис Данилов, Вікторія Сорочінскі. Він постійний учасник найпрестижніших арт-форумів: Art Basel, Biennale di Venezia, Art Paris.

«Процес творення роботи, в деякому сенсі, буває цікавішим і ще більш захоплюючим, ніж результат, якого я досягаю. Адже явищ та різноманіття ідей, які надихають мене, як автора, в процесі створення, – безліч. І лише деякі з них впливають накінцевий вигляд скульптури» –  розповів гостям VIP відкриття автор творів Михайло Деяк.

В рамках експозиції, гості на власні очі побачили процес створення арт-об’єкту: від замальовок ідеї, процесу знаходження ескіз- форми та створення скульптури в матеріалі. Також, кожен з гостей VIP заходу отримав ескіз за підписом художника.

«В несподіваних обставинах нашого сьогодення ми відчуваємо зовсім інші способи взаємодії з мистецтвом. Суб’єктивно, світовий мистецький тренд наразі виражений в тому, що правил чи меж сприйняття художніх форм сучасної скульптури більш не існує. І творчі експерименти Михайла Деяка з формою, матеріалом та кольором, які представлені сьогодні в рамках виставки «Документ» підтверджують світову тенденцію.» – прокоментувала кураторка виставки Олена Зубкова. 

Виставка «ДОКУМЕНТ» чекає на відвідувачів з 19 січня в арт-просторі MANDARIN MAISON (ТЦ Mandarin Plaza, поверх 5, вул. Басейна, 6), та буде відкрита до 15 лютого, у вільному доступі щодня, з 11:00 до 21:00.

Інформаційна справка про художника

Михайло Деяк – молодий сучасний український художник.

Працює на межі неоекспресіонізму та мінімалізму. Досконало володіє усіма техніками живопису. Експериментує з різними матеріалами при створенні арт-об’єктів і скульптур.

Входить в ТОП-20 молодих сучасних художників країн Східної Європи.

Посідає 7 місце серед найперспективніших художників України та найдорожчий художник України за версією Forbes. 

Учасник арт-виставок у Базелі та Майамі. 

Роботи Михайла Деяка успішно продаються на аукціонах за кордоном. 

Твори художника знаходяться в фондах Національного художнього музею України, приватних колекціях України, Канади, США, Великобританії, Франції, Швейцарії, Угорщини, Китаю.