В Україні почав працювати благодійний проєкт на підтримку батьків та дітей 0-15 років, що пережили гостру травму війни

ГО «Центр соціального лідерства», під патронатом НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, запустили благодійний проєкт КОЛО ТУРБОТИ, в рамках якого надають кваліфіковану психологічну допомогу дітям від 0-15 років та їхнім батькам, які пережили психотравмуючі події під час війни.

У співпраці з медичними закладами, соцпрацівниками, психологами та волонтерськими організаціями кваліфіковані психологи фонду надають безоплатну допомогу сім’ям, що пережили бойові дії чи отримали гостру травму війни. 

Наразі фонд працює вже у 4-х містах України, серед яких Київ, Львів, Умань і Дніпро. За потреби мобільна бригада психологів виїжджає у міста та заклади, що знаходяться у радіусі до 200 км від цих чотирьох міст, щоб проводити кризове консультування для родин з дітьми від 0-15 років.

«Від 27 лютого ми співпрацювали з медичними закладами в межах гуманітарної допомоги, спілкувалися із лікарями, волонтерами, експертами і думали, де і як можемо бути максимально корисні для дітей. Так народився проєкт «КОЛО ТУРБОТИ. Психологічне здоров’я для всієї родини». Ми будемо готувати психологічний спецназ, дитячих травмотерапевтів та створювати підтримуючі, дружні до дітей простори. Ми вкладаємо в цей проєкт всю нашу любов, весь наш досвід, ми знаємо – ми і тут переможемо варварів! І зробимо нашу країну дружньою до дітей, навіть зараз, під час війни», — коментує Октябрина Лісовська, соціальна новаторка та Президентка ГО «Центр соціального лідерства».

Якщо не розпочати процес реабілітації вчасно, згодом набута травма може перерости у фізичне чи психологічне захворювання. Через пережитий досвід у майбутньому дитину можуть спіткати такі проблеми:

-складність у спілкування з оточуючими;

-невпевненість у власних силах;

-депресивні стани;

-схильність до самогубства.

Саме тому важливо не зволікати та вчасно виявляти ознаки такої травми і, що важливіше, вчасно надавати дитині кваліфіковану психологічну поміч.

Не завжди батьки чи близькі люди в змозі допомогти дитині впоратися зі стресом, оскільки часто самі потребують допомоги. Саме тому важливо не залишатися на самоті, слідкувати за станом дитини та у разі проявів ознак поведінки не притаманних вашій дитині, звертатися по допомогу. 

Якщо ви чи ваші діти потребують психологічної підтримки, звертайтеся на гарячу лінію «Кола турботи» — 0800331391

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.