В Охматдиті почав роботу найсучасніший лінійний прискорювач в Україні, за допомогою якого роблять променеву терапію дітям з онкологічними захворюваннями. У лікарні за державний кошт оновили даний апарат. Завдяки обладнанню вдасться значно розширити перелік методик променевої терапії, які застосовують у боротьбі з дитячим раком.  Тепер діти зможуть отримати допомогу за  передовими стандартами, бо апарат дистанційної радіотерапії має програмне та апаратне забезпечення останньої версії. Раніше деякі пацієнти змушені були їхати за кордон, щоб отримати опромінення більш сучасним методом. Зараз же новітні методики доступні пацієнтам Охматдиту. 

«Охматдит — це унікальна дитяча лікарня, в якій працюють провідні спеціалісти та функціонує найсучасніше обладнання, що дозволяє надавати медичну допомогу дітям з усієї України на найвищому рівні. Завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я, відтепер лікарі працюватимуть з лінійним прискорювачем останньої версії, який допоможе нам повноцінно й більш ефективно лікувати дітей, які потребують променевої терапії», — зазначив генеральний директор НДСЛ «Охматдит», д.мед.н., Заслужений лікар України Володимир Жовнір.

Лінійний прискорювач дозволить опромінювати декілька зон у дитини більш швидко та точно. Апарат став більш безпечним, бо зменшився витік розсіяного випромінювання на здорові тканини. 

«Лінійний прискорювач дає можливість робити весь комплекс процедур для дітей з важкою онкологічною патологією, який зараз доступний у світі. Найновіше програмне та апаратне забезпечення дозволить нам використовувати найсучасніші методики променевої терапії, в тому числі ті, які раніше ніколи в Україні не використовувались», — поділився  завідувач Центру радіології Охматдиту Станіслав Рєбєнков.

Щороку в Охматдиті отримують променеву терапію близько 150 дітей. Понад 50% наших пацієнтів не з Києва, а з різних регіонів України. Найменшому пацієнту було 9 місяців. Значна частина процедур відбувається під загальною анестезією. Команда спеціалістів Охматдиту єдина в країні, хто береться за опромінення немовлят. Висококваліфіковані лікарі та сучасна апаратура — запорука надання медичної допомоги на світовому рівні. Ми робимо все можливе, щоб зберегти й відновити здоров’я українських дітей. 

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.