В Королівській академії мистецтв у Лондоні відбувся благодійний захід на підтримку Національної академії мистецтв України

28 січня 2023 року, в Королівській академії мистецтв у Лондоні відбувся благодійний аукціон “Мистецтво без кордонів” на підтримку Національної академії мистецтв України. Проєкт був ініційований Фондом Natalia Cola Foundation. Захід розпочався з арт-прев’ю та коктейлю, після якого відбулася благодійна вечеря та аукціон. 

Суботній вечір в Королівській академії мистецтв у Лондоні відвідали поціновувачі мистецтва з усього світу. Захід відвідали гості, яким небайдуже мистецтво та доля Національної академії мистецтв України. Напередодні благодійного аукціону в Королівській академії проходив онлайн аукціон з роботами відомих і молодих художників.

Задекларована загальна сума аукціону перевищила 200 тисяч фунтів стерлінгів. Точна сума зібраних коштів буде оголошена після надходження благодійних внесків на рахунок Громадської організації (ГО) “Всеукраїнська академія мистецтв” протягом місяця з дня проведення заходу.

За взаємною домовленістю між Фондом Natalia Cola Foundation та Національною академією мистецтв України, кошти зібрані на невідкладний ремонт будівель Національної академії мистецтв України, забезпечення обладнанням, підтримку наукової, видавничої та виставкової діяльності НАМУ, грантових програм для українських художників, підтримку діджиталізації установи. 

Британські та українські академіки, а також міжнародні художники люб’язно надали свої роботи для продажу на користь Національної академії мистецтв України. Серед художників, які пожертвували свої роботи для аукціону: Віра Баринова-Кулеба,  Анатолій Криволап, Павло Маков, Володимир Манжос (WaOne), Любомир Медвідь, Борис Михайлов, Арсен Савадов, Тіберій Сільваші, Сергій Святченко, Віктор Сидоренко, Олег Тістол, Тетяна Дрозд, Ольга Кисельова, Таїсія Поліщук, Руслан Тремба, Олеся Трофименко, Гамлет Зіньківський, Tracey Emin, Oli Epp, Kim Faler, Ryan Gander, Antony Gormley, Allen Jones, Christopher Le Brun, Olaf Nicolai, Kitty Rice, Harry Rudham, Alaia de Santis, Siggi Sekira, David aiu Servan-Schreiber, Lisa Sharpe, Conrad Shawcross, Yinka Shonibare, Stephen Shore, Juergen Teller, Clare Woods.

Подія відбулася за підтримки Natalia Shpytkovska Advisory, Vogue Ukraine, Clara Zevi Consulting та Giorgio Armani. Відеопрезентацію Академії для події було прокуровано Олесем Саніним, віце-президентом Національної академії мистецтв України та відомим українським кінорежисером.

Наталія Кола, президент Фонду Natalia Cola Foundation, ініціатор та організатор заходу: “Проект був покликаний забезпечити ефективне функціонування Національної академії мистецтв України, як платформи для відображення здобутків української культури як в Україні, так і за її межами. Своєчасна підтримка таких установ, як Національна академія мистецтв України, забезпечує безперервний розвиток української культури, яка є однією із основ нації”.

Аксель Рюгер, секретар і генеральний директор Королівської академії мистецтв: “Цього вечора Королівська академія мистецтв має честь приймати захід, щоб відзначити мистецтво і, сподіваємось, допомогти партнерській установі в Україні – Національній академії мистецтв. Ця допомога є дуже важливою для підтримки в часи війни та повоєнного розвитку мистецтва і культури України”.

Вадим Пристайко, Посол України у Великій Британії: “Вже кілька років через агресію Росії наша країна зазнає промислових та культурних втрат. Минулого року, з початком повномасштабного вторгнення, це стало вкрай небезпечним для існування нашої нації. І це не вперше в нашій історії… Міста, промислові підприємства, історичні місця та пам’ятки, заклади культури, музеї та театри зазнають обстрілів та руйнувань. Зараз життєво важливо діяти на всіх рівнях захисту та підтримки України”.

Віктор Сидоренко, президент Національної академії мистецтв України: 

“Незважаючи на руйнівну війну, незважаючи на перебої в електропостачанні, спричинені ракетними ударами та атаками дронів, українське мистецтво продовжує жити. Війна не знищить музику, театр, кіно, мистецтво та дослідження мистецтвознавців. Ані в Києві, ані в інших містах України. Від імені Національної академії мистецтв України я дякую ініціаторам та організаторам цього аукціону і сподіваюся, що залучення наших закордонних друзів, поціновувачів сучасного українського мистецтва, сприятиме підтримці українських митців у складних умовах війни. Хочу висловити окрему подяку всім художникам-учасникам аукціону за сприяння розвитку української культури та мистецтва”.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.