В 2023 році фахівці та менеджери української оперної сфери зможуть пройти стажування в Метрополітен-опера

Під час зустрічі з Генеральним менеджером Метрополітен-опера Пітером Ґелбом у Нью-Йорку у вересні цього року Перша леді України Олена Зеленська обговорила втілення одразу двох спільних проектів — замовлення опери в українського композитора та програму стажування для українських фахівців оперної сфери у провідному театрі США.

«Вдячна керівництву Метрополітен-опера за цю можливість для української оперної спільноти — співпраця з метрами світової сцени це, безумовно, необхідний для наших митців досвід. Це особливо актуально тепер, коли на твою країну щодня насувається темрява, важливо мати світло натхнення усередині — щоб за допомогою творчості, мистецтва культура могла протистояти пітьмі», – зазначила перша леді Олена Зеленська.

Метрополітен Опера запрошує на стажування працівників українських оперних театрів та незалежних організацій з метою обміну досвідом та ознайомленню з принципами та методами роботи одного з провідних театрів США.

«МетОпера пишається тим, що став мистецьким партнером України в її доблесній боротьбі за свободу на культурному фронті. За планами Першої леді Олени Зеленської та Міністерства культури України, Метрополітен відкриє свої двері для кваліфікованих молодих українських професіоналів, які бажають отримати міжнародний досвід в одному з провідних театрів світу», – сказав Пітер Ґелб.

Програма стажування стала можливою завдяки ініціативі Міністерства культури та інформаційної політики України, підтримці Першої леді України пані Олени Зеленської та реалізується за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

«Ми сподіваємось, що ця програма стажувань стане регулярною і сприятиме як набуттю нового досвіду фахівцями з України, так і посиленню горизонтальних звʼязків між інституціями оперної сфери», –зазначила Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України.

Наразі отримати можливість пройти стажування в Метрополітен-опера можуть працівники наступних департаментів театру чи організації:

– виробничий департамент;

– департамент сценічного менеджменту;

– медіа департамент;

– департамент маркетингу;

– режисерсько-постановчий департамент.

Основною умовою є знання англійської мови та мотивація в отриманні нового досвіду, який можна буде застосувати в оперній сфері України.

Стажування триватиме з березня по червень 2023 року та передбачатиме участь 4 українських працівників у спільній з американськими колегами підготовці постановок та реалізації нових проєктів Метрополітен-опера.

Всі охочі пройти стажування мають подати відповідну заявку за формою: https://bit.ly/3FuE9Mw, що міститиме також мотиваційний лист англійською мовою.

Фінансова підтримка стажування буде забезпечена приймаючою стороною.

Дедлайн подачі заявки — 30 листопада 2022 року.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.