У Києві пройшла Церемонія Ukrainian Fashion Industry Awards

29 січня відбулась щорічна Церемонія нагородження кращих представників індустрії моди України – Ukrainian Fashion Industry Awards, яка присуджується за професійні та творчі досягнення в галузі моди, а також за внесок у розвиток індустрії моди в Україні. Організатором Премії виступила громадська організація «Всеукраїнська Асоціація індустрії моди».

До складу Експертів увійшли: культурний дипломат, експерт з питань модного бізнесу та медіа Анна Варава, координатор міжнародного фестивалю моди Kyiv Fashion Яна Чернявська, заступник директора з виховної роботи Львівського коледжу індустрії моди КНУТД та засновниця всеукраїнського проекту «Битва модельєрів» Оксана Ходань, генеральний продюсер телеканалу Fashion TV в Україні Ольга Гусєва, президент громадської організації «Асоціація дитячої моди» Ірина Ярмак, відомий аналітик і прогнозист моди, професор Київського університету Бориса Грінченка та засновниця першого в Україні Центру прогнозування моди Podiumlex Ліана Білякович, віце-президент Всеукраїнської Асоціації індустрії моди, голова керуючої компанії MO Group, засновниця міжнародного материнського агентства Royal Family Models Марина Овчаренко та президент Всеукраїнської Асоціації індустрії моди, генеральний директор Ukrainian Fashion Academy Зоряна Семенюк.

За підсумками 2021 року Експертами було визначено володарів Премій у наступних номінаціях:

 • Дизайнер (бренд) року. Жіночий одяг – Elena BURENINA
 • Дизайнер (бренд) року. Чоловічий одяг – ARTEMKLIMCHUK
 • Дизайнер (бренд) року. Couture – EKATERINA CHEPAK
 • Дизайнер (бренд) року. Sustainable Fashion – Artisanal by LITKOVSKAYA
 • Дизайнер (бренд) року. Digital Fashion – SONIAMONINA
 • Дизайнер (бренд) року. Спортивний одяг – UZUN VITAL
 • Дизайнер (бренд) року. Дитячий одяг – ANDRE TAN KIDS
 • Дизайнер (бренд) року. Аксесуари – LONA PRIST
 • Дизайнер (бренд) року. Взуття – EMMELIE DELAGE
 • Дизайнер (бренд) року. Хутро та шкіра – MAISON LIULKA
 • Fashion-стиліст року – Євгенія Скварська
 • Fashion-фотограф року – Стефан Лісовський.

Спеціальними нагородами оргкомітету Ukrainian Fashion Association були нагороджені:

 • Дебют року. Upcycling Fashion– Anna Dobrydneva™ by Sadnytskyy
 • Дебют року. Дизайнер (бренд) жіночого одягу – IRYNA SIDORUK
 • Дебют року. Дизайнер (бренд) одягу Couture – PANNA COUTURE
 • Дебют року. Дизайнер (бренд) чоловічого одягу – SHUMAK MAKSYM
 • Прорив року. Дизайнер (бренд) жіночого одягу – BLAVAT
 • Прорив року. Дизайнер (бренд) одягу Couture – NATALIA POTOTSKAYA
 • Прорив року. Fashion-фотограф – Олег Дугін
 • Fashion-колаборація року – 16G by Gosha Altshuler х Digital Brothers
 • Fashion-телеканал року – UA Fashion TV
 • Fashion-телеведуча року – Alessia Brant
 • Fashion-телеведуча року. Kids – Вікторія Бельченко
 • Телеведуча року – Олеся Тарасенко
 • Найкраща ведуча року – Руслана Орленко
 • Найкраща школа візажу України – SIMCHENKOMAKEUP SCHOOL
 • Модель року. Kids – Марія Липчук
 • Прорив року. Модель Kids – Ангеліна Новікова
 • Модельна агенція року. Plus Age –  Institute of Modern Madame

Спеціальною нагородою «За вагомий внесок у підготовці кадрів індустрії моди України» нагороджені:

 • Анна Варава, культурний дипломат, експерт з питань модного бізнесу та медіа, іміджмейкер-психолог, екс-головний редактор міжнародного видання L’Officiel Україна, запустила проект L’Officiel в АвстріI;
 • Марина Овчаренко, віце-президент Всеукраїнської Асоціації індустрії моди, голова керуючої компанії MO Group, засновниця міжнародного материнського агентства Royal Family Models, дизайнер власної лінійки жіночого одягу Marina Vladi та провідний дизайнер бренду Kapsamun kids;
 • Олена Рудковська, засновниця і  керівник школи моделей та естетичного виховання «Mix models», голова філії Ukrainian Fashion Association у Кіровоградській області, засновниця міжнародного конкурсу дизайнерів «Мода без кордонів», регіонального конкурсу New Fashion Model;
 • Одеський технічній фаховий коледж ОНАХТ та Поліна Кузнецова, голова циклової комісії спецдисциплін легкої промисловості;
 • ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» та Юлія Киба.

Спеціальною нагородою «За вагомий внесок у розвиток індустрії моди України» нагороджені:

 • Яна Чернявська, координатор найбільших в Україні спеціалізованих виставкових проектів: міжнародного фестивалю моди Kyiv Fashion, міжнародних меблевих та інтер’єрних виставок KIFF і DLT компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», засновник конкурсу для молодих і професійних дизайнерів «Автограф», конкурсу ескізів одягу «Золотий розчерк» та інших fashion-проектів.
 • Марина Овчаренко, віце-президент Всеукраїнської Асоціації індустрії моди, голова керуючої компанії MO Group, засновниця міжнародного материнського агентства Royal Family Models, дизайнер власної лінійки жіночого одягу Marina Vladi та провідний дизайнер бренду Kapsamun kids;
 • Зоряна Семенюк, президент Ukrainian Fashion Association, засновниця премії Ukrainian Fashion Industry Awards, організаторка Odessa Fashion Week та Fashion Star Show, головний редактор журналу Ukrainian Fashion, продюсер Odessa Fashion та Fashion Star TV.

Спеціальною нагородою «За створення та впровадження напряму «Прогнозування моди» в Україні» нагороджена Ліана Білякович, професор кафедри дизайну Київського університету ім. Бориса Грінченка, дизайнер одягу, експерт міжнародного класу в галузі текстильних матеріалів, аналітик та прогнозист моди (trendsetter, fashion forecaster), фундатор Наукової школи Прогнозування моди в Україні та Східній Європі, керівник першої і єдиної в Україні та Східній Європі магістерської освітньої Програми «ПРОГНОЗУВАННЯ МОДИ» в Київському університеті ім. Бориса Грінченка, яка навчає прогнозувати моду на 3-5 років вперед.

Вручати нагороди випала честь культурному дипломату, експерту з питань модного бізнесу та медіа Анні Вараві, президенту громадської організації «Асоціація дитячої моди» Ірині Ярмак, генеральному продюсеру телеканала UA Fashion TV в Україні Ользі Гусєвой, співачкам Anna Dobrydneva, Rina Ri, Ami, Arteana, Ksanti, Vlada K, організатору MIFIDA – fashion day. Cherkassy Ользі Баштовенко, дизайнеру бренду See Arsi Ользі Мороз, власниці та директору салону краси Viktoriya Family Вікторії Махоян та ін.

Відкривати Ukrainian Fashion Industry Awards 2021 випала честь українському бренду вишуканого одягу для дівчат – KIRA TAN. Чверть століття кутюр’є Kira Tan своїми сукнями-творами мистецтва нагадує усім дівчатам, що вони – принцеси, а чоловікам – що вони справжні джентельмени. Представлена колекція, Gorgeous princesses, сповнена аристократизму, елегантності, з додаванням трохи зухвалих акцентів.

Дизайнерське ательє Natalia Pototskaya – вишуканий та витончений бренд, що створює неординарні вечірні сукні та сценічні костюми, а також стильний діловий одяг на кожен день та для урочистих випадків представив колекцію White Gold.

По-справжньому революційний дизайнерський бренд одягу для дітей та дорослих AKEL разом з моделями агенції MIX Models представив одразу дві колекції Sport Art та Diamonds. Творчий погляд на одяг, як спосіб самовираження – головна філософія бренду AKEL. У колекціях бренду є все те, що дозволяє самовиражатися і забезпечує максимальний комфорт в повсякденному житті. У кожній моделі простежується прагнення до всього нового, дух підліткової мрійливості та свободи.

Яскраву унікальну лінійку одягу для дівчаток представив бренд KAPSAMUN KIDS. Колекція створювалася з урахуванням побажання дітей, оскільки діти завжди бажають бути дорослими. В одязі відомого бренду діти зможуть відчути всю незалежність – синергію самовираження та індивідуальності, підліткового максималізму та дитячої безпосередності. 

Колекція шикарних образів від дизайн-студії VITALINA fоr KIDS представила Провідна дитяча агенція та престижний освітній проект Східної України Kolibri Kids Models.

Бренд з унікальним світом. Світом, у якому немає кордонів – BY VEL, представив нову королівську історію бренду: незвичайні аксесуари, багато ручної роботи, сукні оверсайз та піджаки, що доходять до підлоги за допомогою легкої сітки.

Модний дім Ірини Сидорук разом з ювелірним партнером Sissi Jewelry представив першу в світі весільну колекцію весна-літо 2023 для жінок елегантного віку 45+, виконану в стилі «елегантний мінімалізм» з елементами ексклюзивної фористики за японською технологією виробів з натурального шовку і використанням натуральних барвників.

Співачка Анна Добриднєва презентувала дебютну колекцію екологічного апсайкл-кутюр проекту Anna Dobrydneva™ by Sadnytskyy, в асортименті якого ви знайдете унікальний вечірній брендовий піджак від кутюр, виготовлення якого ніяк не вплинуло на стан навколишнього середовища.

Нову колекцію для жінок 35+ представив вітчизняний бренд жіночого одягу BLAVAT. Бренд має на меті популяризувати яскравість та індивідуальність в поєднанні з діловим стилем серед панянок, тому кожна річ має свою історію і по-справжньому надихає, підкреслює індивідуальність та усвідомленість.

Age-моделі агентства «Інститут Сучасних Дам» продемонстрували колекцію «Наша Іванка» талановитої дизайнерки Наталії Дацко, бренд Natli Datzka. Образи доповнювали унікальні вінки-корони від українського дизайнера аксесуарів Міли Вєдєнєєвої, бренд «Творча Майстерня Mila Ukraina».

Окрім показів гостей очікували вокальні виступи Ганни Комякової, Софії Єгорової, Maxim Akel, ZakhaRova та Anna Dobrydneva.

Ведучою Церемонії стала Руслана Орленко – телеведуча, ведуча бренд-заходів, інтерв’юер телеканалів про моду та красу, ведуча реаліті «Життя на Північному Кіпрі», автор телепроекту «Весільні поради від Руслани Орленко».

Режисером-постановником заходу виступив Гарік Гаспарян.

Захід відбувся за підтримки офіційних beauty-партнерів: професійної школи візажу Simchenkomakeup School та Одеського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. Медіа-партнерами премії виступили: UA Fashion TV, Fashion Star Tv, Odessa Fashion TV та Creative Society TV. Журнали Ukrainian Fashion, Star Models та Main People. Інтернет-портали Lucky Ukraine, SPY Fashion, Trend Focus та ін.

Вітаємо шеф-редактора 1-го блог-журналу України “Lucky Ukraine” із перемогою в номінації “Телеведуча року 2021 Ukrainian Fashion Industry Awards”.

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - журналіст, фотограф, фоторепортер, контент-менеджер. Головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian