Тіна Кароль зустрілась з визволеними бійцями полку «Азов»

Зустріч пройшла в Лос-Анджелесі, куди бійці прибули для подальшої реабілітації після визволення з російського полону. 

На зустрічі були присутні троє звільнених бійця та дружина захисника, який досі перебуває в полоні: 

Георгій – один із засновників українського полку «Азов», родом з Грузії; Владислав – позивний «Вікіпедія»; Артур – позивний «Барік»; Юлія – дружина українського захисника Арсенія, позивний «Процес», що залишається в російському полоні без будь-якого зв’язку серед сотень військовополонених, яких утримують у жахливих умовах.

Тіна Кароль виконала гімн України та виступила з емоційною промовою перед світовими ЗМІ, які були запрошені на зустріч. 

«Полк «Азов» – це не просто військові. «Азов» – це приклад для наслідування на покоління вперед, наші бійці є героями зі сталі, вони є символом новітньої історії України.  

Їх воля, їх жага, їх відчуття єдиної батьківщини надихає наших дітей і дає усвідомлення, хто такий справжній українець, що є наше ДНК. 

Раніше шукали героїв серед блокбастерів, та сьогодні вони тут перед вами, герої насправді серед нас! Українські військові полку «Азов» – це справжні Атланти, які тримають на своїх плечах безпеку нашої держави.

Я багато разів говорила з Юлією, яка сьогодні присутня тут, її чоловік Арсеній зараз знаходиться у російському полоні. Я запитала Юлю, що б ви хотіли почути від мене, що я повинна донести до ЗМІ, до поважних персон та політиків, які сьогодні прийшли на цю зустріч?

Найголовніше, що було сказане: ми повинні об’єднуватися навколо тих, хто ще у полоні. Ми повинні давити на міжнародні організації, на політиків та світову спільноту, щоб не знижувати градус уваги до тих, хто ще у полоні! 

Якщо ви запитаєте мене, яка найстрашніша в житті молитва? Я вам скажу: це молитва вдови. Я знаю, що таке читати її щодня. 

ЗМІ повинні висвітлювати війну до тих пір, поки вона не закінчиться. Щоб зменшити кількість загублених душ, щоб світ знав про ненажерливість ворога, про жахіття російських тортур, щоб світ знав обличчя геноциду українського народу. 

Наша мрія проста: це мирне небо над українським прапором, адже ми маємо право на свою землю, культуру, історію й не дамо нікому це стерти з лиця землі», – сказала Тіна Кароль. 

Українські Герої, бійці полку «Азов» мужньо тримали оборонні позиції  металургійного комбінату «Азовсталь», останньої барикади міста Маріуполя в березні-травні 2022 року. Ті, хто вижив, були захоплені наприкінці травня та звільнені під час обміну полоненими у червні. Нещодавно Україна звільнила ще деяких захисників під час безпрецедентного обміну військовополоненими.

Зустріч з бійцями полку «Азов» відбулася за сприянням команди активістів Stand With Ukraine Foundation в Лос-Анджелесі.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.