Тіна Кароль зустрілась у Швейцарії з українськими дітьми сирітами з України

Співачка Тіна Кароль відвідала українських дітей сиріт у Берні, Швейцарія, куди їх вдалося евакуювати з Краматорська буквально з під обстрілів російського ворога. 

Зустріч відбулася за сприянням Посольства України у Швейцарії. 

ВІДЕО https://vm.tiktok.com/ZMFmmXGy7/

Спілкування з діточками та проведений з ними час зворушив Тіну, сколихнув емоції: 

«Побачивши сьогодні дітей сиріт (я дуже хвилювалась) зрозуміла, що мені не вистачає друзів і простого людського питання: «А як ТИ?» Ми заповнювали анкету, як у школі колись: Імʼя, Прізвище, Скільки років, День народження, Улюблена тваринка, Улюблена страва, Хобі, Побажання. Моя відповідь була такою: Тіна Кароль, 25.01, люблю Котят та Картоплю Фрі, хобі: Мріяти, бажання: Справжніх Друзів», – написала співачка у своєму Телеграм-каналі. 

Тіну вразила зустріч українських дітей Швейцарією: їм надо усіляку підтримку в побудові життю важливих питань, їм надо спеціальне приміщення для життя, діти пішли у школу, їм заощадили усе необхідне для навчання та прибування у дружній країні. 

«Наша зустріч одразу розпочалася з пісень: з Гімну України та «Україна – це ти», «Щедрик», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Ніч яка місячна». Я була дуже вражена тим, що діти так багато знають українських пісень та ще й колядок. Ми малювали разом, співали разом, спілкувалися й ділилася один з одним надією, мріяли про перемогу України. Й ця перемога обов’язково близько! Заради наших дітей, заради майбутніх поколінь та нашими моральним боргом перед ними», – сказала Кароль.

Історія про 50 дітей сиріт з Краматорського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, яких через розвʼязану росіянами війну, евакуювали спочатку до Івано-Франківська, а потім аж до самої Швейцарії пам’ятає вся країна. Насамперед через щемливий допис про історію цих діточок, який розмістила на своїй сторінці Перша Леді Олена Зеленська. 

«Когось із цих дітей покинули одразу після народження. Навіть більше – принесли під двері лікарні! Когось забрали від неблагополучних батьків. Усі вони – сироти, якщо не юридично, то фактично. До того ж майже всі мають ту чи іншу інвалідність. І ось – війна. Важко евакуювати навіть одну дитину, а тут довелося рятувати цілий дитячий будинок», – каже пані Олена Зеленська. 

Всі ці діти віком від 4 до 16 років – позбавлені батьківського піклування або сироти. Процедура усиновлення на час бойових дій наразі призупинена за чинним законодавством України.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.