23 жовтня на Сцені 6 відбудеться прем’єра (онлайн та офлайн) мюзиклу про шахтарів Донбасу.

Вистава “Антрацит. День стійкості” розповідає історію шахтарських страйків. Український театральний режисер Павло Юров та британська режисерка Вікі Торнтон вже три роки працюють над великим проєктом “Дім шахтарства”, який має на меті повно показати життя шахтарів Донбасу. В рамках проєкту буде зняте кіно і створений мюзикл. Деякі матеріали відзняті на Донбасі увійдуть у виставу. Проект виконується ГО “Точка дотику” в партнерстві з Grand Duke Films Limited та Диким Театром за підтримки Українського Культурного Фонду та Європейського Союзу за програмою House of Europe.

Що поєднує українця та британку? Шахти. Вікі “Чесно кажучи, на початку я дійсно не була впевнена, що шукаю на Донбасі. Але як тільки я приїхала туди вперше, у квітні 2018 року, я була вражена тим, наскільки знайомі це місце та люди. Я виросла у колишньому вуглевидобувному регіоні Великобританії і – хоча ця галузь була повністю знищена у 80 -х роках – почуття спільноти відчувалося дуже подібним. Тож мені цікаво показати глядачам Донбас, якого вони ще не знають – не місце війни – але Донбас спільноти, справжнього людського зв’язку, радості, тепла та надії.”

Павло Юров: Я шукав оригінальні голоси, неоднозначність і невимушену відвертість. Оригінальність не в сенсі якась особливість чи екстраординарність, а розмова від себе, висловлення власної позиції. Мені важливо було знайти історії, які б зачіпали мене і щемили серце. І я вважаю, що конкретний досвід живої людини має велику цінність. Ідея “Дому шахтарства” почалася з видобувного музею Бергбау в Бохумі, який я відвідав в 2013 році. Мене вразила робота тамтешніх кураторів. Вони відмінно попрацювали з експозиціями та поєднали непоєднуване: техніку, твори мистецтва, реальні документи. Відтоді я думав, як правильно показати героїчну працю людей, але при цьому уникнути потрапляння в ідеологічний кратер.

Над виставою також працює художниця з Британії, чиї роботи були обрані для  Венеціанської бієнале у 2018 Кейт Лейн, музичну частину забезпечує композиторка Маргарита Кулічова (відома як Grisly Faye), хореограф проєкту Олексій Бусько, онлайн версію вистави робить Ярема Малащук, оператор-постановник, що отримав головну премію PinchukArtCentre 2020

Про що буде мюзикл?

Олексій – звичайний шахтар-гірняк, втрачає близького друга під час аварії у забої. Його мучать докори сумління, він відчуває провину. Одного разу, під час свята шахтарі роблять спільне фото, спалах фотоапарату заcвічує Олексію очі, а коли він їх розплющує, виявляється, що потрапив у минуле. Шахтар починає переміщатися у часі і втручатися у події маючи намір змінити хід історії. 

Актори: Олексій Доричевський, Костянтин Кириленко, Наталка Кобізька, Настя Касілова, Роман Савченко, Євген Черников, Ігор Аронов, Оксана Леута, Настя Метальникова, Микита Скрипка, Руслан Хабло, Костянтин Трембовецький, Касьянов Андрій (у відео)


В рамках проекту 13.10 о 19:00 відбудуться кінопокази в Кінолекторії Довженко Центру фільмів про шахтарів (“Літа молодії” та перша частина фільму “Липневі грози”). Вхід вільний

16 жовтня о 18:00 буде проведена он-лайн дискусія “Естетика підриву: мистецькі практики та альтернативні історії Донбасу”. Учасники дискусії спробують розплющити очі та поміркувати про те, як візуальна культура створює та переосмислює ці стереотипи, які зв’язки існують між мистецтвом та ностальгією та які альтернативні історії про регіон вибудовують твори мистецтва та кіно. 

У дискусії візьмуть участь Оксана Довгополова, Антон Лягуша, Оксана Міхеєва, Станіслав Мензелевський. Модеруватиме зустріч Катерина Яковленко. 


Перед показом мюзиклу глядачів чекатиме фотовиставка робіт Валерія Милосердова з шахтарських протестів

Команда:
Павло Юров, сценарій і режисура

Вікі Торнтон, сценарій і відео

Кейт Лейн, костюми та сценографія

Маргарита Кулічова (Grisly Faye), музика і саунд дизайн

Олексій Бусько, хореографія

Валерія Бураджиєва, продакшн менеджерка

Ярослава Кравченко, піар

Анастасія Гернега, керівниця проекту

Команда онлайн трансляції:

Олександр Одуванчиков, монтаж онлайн-трансляції

Ярема Малащук, оператор-постановник

Віталій Гаркавий, звукорежисер

Римма Марейченко, продакшн менеджерка 

Андрій Нідзельський, звукорежисер

Як побачити виставу?
Офлайн 23.10 20:00 Сцена 6

Вхід вільний. За реєстрацією! Лінк буде доступний на сайті та у фб з 10 жовтня https://www.facebook.com/events/4146411242153786
Наступний показ 28.11


Он-лайн на сторінках проекту у Фб, та на сторінках партнерів

Фото з репетицій Олексія Товпиги https://drive.google.com/drive/folders/1_tHCdPHViJMcgcH4dN0nXnzKDrh3F_r4?usp=sharing

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian