T.HUTSULS у новому кліпі «Сум вівчара» показали правдивих гуцулів

Молодий колоритний гурт із Коломиї T.HUTSULS часто наголошує, що у їхній назві зашифровано вислів «True Hutsuls». Відтак правдиві, «трушні Гуцули» кожною своєю піснею, кожним своїм відео підкреслюють цю «трушність» – в унікальних звуках народних гуцульських інструментів, в елементах одягу, зрештою, – у філософії любові до гір, природи, що є незмінним джерелом натхнення і невичерпної сили кожного гуцула.

       У своєму новому кліпі «Сум вівчара» T.HUTSULS чи не у кожному кадрі передають колорит українських Карпат, традиції та звичаї гуцулів. Ролі у відео дісталися учасникам групи: вокалістці Алексі Цимбал, цимбалісту Олегу Пазюку, сопілкарю Андрію Секреті, бас-гітаристу Ігорю Чоборяку та ді-джею Остапові Балуху. 

Переглянути прем’єру «Сум вівчара» від T.HUTSULS можна тут:

Зйомки відбувалися у мальовничому гуцульському селищі на Прикарпатті, в автентичній гуцульській хаті. Знімальна група Hutsul-Art Production (режисер – Аріна Цимбал, оператор – Сергій Угрин) спробувала максимально точно передати побут, атмосферу і настрій одного дня з життя гуцулів. Цікаво, що своєрідним стилістом музикантів виступив Михайло Вінтонюк –  майстер народного кушнірства із села Корнич, що на Коломийщині, який реставрує старовинні кептарі, а також шиє нові – за зразком давніх. Найунікальніші речі з його колекції можна побачити у кліпі на «трушних Гуцулах».  

Атмосфера під час зйомок була напрочуд душевною та сімейною, – ділиться враженнями вокалістка T.HUTSULS Алекса Цимбал. – А природа Карпат – вона заворожувала! Зізнаюся, краєвиди довкола нас дуже відволікали від знімального процесу – подумки ми гуляли полониною і шукали гриби. Декому із команди це навіть вдалося: допоки режисер знімали одних учасників, інші встигли назбирати кошик грибів! Їх ми під завісу зйомок і приготували на багатті просто неба – ці кадри також увійшли у нашу нову, дуже атмосферну відеороботу «Сум вівчара».

У цьому відео показано нетривожне, безтурботне, спокійне, розмірене щоденне життя гуцулів, – розповідає Михайло Балух, засновник масштабного культурологічного руху Hutsul Planet, автор музики до пісні «Сум вівчара». – У тому часі, в якому ми зараз усі живемо, таке життя стало мрією. Цим кліпом T.HUTSULS не тільки бажають якнайшвидшого втілення цієї мрії у життя, а й дякують нашому війську за те, що щодня наближує її.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.