Презентація інформаційно-просвітницької кампанії «Археологічна спадщина, вкрадена Росією» у Музеї Ханенків

Інформаційно-просвітницька кампанія «Археологічна спадщина, вкрадена Росією» про вкрадене, знищене та привласнене Російською імперією має на меті показати, що імперські практики розграбування та варварське знищення культурної спадщини окупантами не є чимось новим. Вивезення археологічних цінностей з України розпочалося ще у 18 столітті і тривало протягом всього періоду існування Російської імперії та Радянського Союзу.

Матеріалами проєкту зацікавився Центр протидії дезінформації, який взяв на себе зобов’язання поширити матеріали проекту в закордонних представництвах України, щоб з їхньою допомогою висвітлювати інформацію про проблему реституції українських культурних цінностей. 

Презентація проєкту відбудеться у Музеї Ханенків, який переживає третю велику війну. Команді вже доводилося повертати втрачені предмети колекції, у тому числі і з території сучасної Росії, куди їх вивозили “для збереження”. Проте таке збереження часто виявлялося експропріацією.

Команда проєкту: Вікторія Колесникова, Юрій Пуголовок, Анна Яненко

Спікерка від Музею Ханенків: Олена Живкова

Подія відбудеться 2 лютого о 15:00

Реєстрація обов’язкова: https://forms.office.com/e/Ui0S2d1nKu

Проєкт здійснено Всеукраїнською громадською організацією «Спілка археологів України» за підтримки Стабілізаційного фонду культури й освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, здійснений протягом листопаду 2022 – січня 2023 років. 

Зверніть увагу:

— Під час оголошення повітряної тривоги подія призупиняється, учасники мають залишити територію музею та пройти до укриття (найближче – метро Площа Льва Толстого).

— Якщо тривога не буде скасована протягом 50 хвилин, подія переноситься на наступну дату проведення заходу. Придбані квитки є дійсними.

— Якщо на момент оголошення повітряної тривоги подія тривала 50 хвилин і більше, він вважається таким, що відбувся.

Всю необхідну інформацію вам нададуть адмістратори музею.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.