3 лютого у Мистецькому Арсеналі відбудеться арт-перформанс «Що далі?» у рамках Ukrainian Fashion Week. Автор інсталяції – Михайло Деяк, український художник із міжнародним визнанням. Михайло – учасник арт-виставок у Базелі та Майамі, займає 7 місце серед найперспективніших художників України та один із найдорожчих – за версією Forbes. В рамках українського тижня мод Деяк створить соціальну інталяцію-перформанс для фонду «РЯД» під кураторством галериста Ліки Співаковської.

— «Питання зайвого споживання давно актуальне для мене», – говорить автор. – «Радий, що ініціатори проєкту залучили мене до актуалізації цієї теми. Я планую створити об’єкт, мета якого – порушити питання без будь-яких конкретних рішень, адже в цьому завдання мистецтва – змусити глядача думати та розмірковувати. Глядач відчує, що одягу дуже багато, жахнеться від масштабу. Велика кольорова мальовнича пляма точно зверне на себе увагу.

«Головні меседжі моєї роботи звучать так: “Too much” – більше, ніж нам потрібно, більше, ніж ми можемо використовувати і “What’s next?” – що далі? Як ми збираємось вирішувати цю проблему? Чи зможемо ми її вирішити, чи вже пізно? Ці питання має поставити собі кожен відвідувач. Своєю інсталяцією я не дам відповідей, залишу їх на розсуд глядача. І я впевнений, що істинно думаючий спостерігач зможе сам знайти їх, у тому числі й у діяльності фонду «РЯД»».

Фонд «Речі, які допомагають» побудував, організував та систематизував збір непотрібного одягу, розміщуючи спеціальні приймальні бокси в офісах та громадських місцях. Фонд сортує речі та розподіляє нужденним.

— «Щодня ми звозимо в наші приймальні центри тонни речей. Коли бачиш це на власні очі – видовище воістину вражаюче. Скільки, насправді, потрібно людині?! Навіщо ця гонка і переспоживання, яке не дає нічого, крім нічого?! Ми хочемо не лише привернути увагу до глобальної проблеми, а й надати хоч частково її вирішення на місцевому рівні. Навіть якщо кілька нових людей долучаться до нас, за ними підуть ще кілька. Хороші справи заразливі! – Коментує Вікторія Дубровська, менеджерка фонду. – «Місія фонду “Речі, які допомагають” – усвідомлене споживання як спосіб життя. Щороку українці викидають понад мільйон тонн одягу та текстильних відходів. Наш проєктд знижує навантаження на екологію міст та реалізує соціальну діяльність у трьох основних напрямках: благодійність, переробка та продаж через charity-shop».

За задумом художника Михайла Деяка та куратора проекту Ліки Співаковської, посередині фешн-павільйону розміститься споруда з одягу, зібраного фондом. Цей обсяг значно перевищуватиме розміри тіла людини, вселяючи глобальність проблеми. Інсталяція включить перформанс від самого автора, а також буде доступна до взаємодії з будь-яким бажаючим глядачем: на об’єкт можна не тільки дивитися, але і сидіти на ньому, забиратися на вершину, а може бути й потонути…

— Для мене, як арт-куратора, в цьому проєкті важливі сенси. Мені подобається, що з поставленого завдання привернути увагу до проблеми замість звичайного інформаційного стенду – ми робимо ємне повідомлення, яке не залишає нікого байдужим. На це здатне лише мистецтво!». – каже Співаковська. – «Крім глобальності інсталяції, яку вигадав Михайло, я хотіла додати більше взаємодії з аудиторією для того, щоб кожен зрозумів, що проблема стосується всіх, і відчув це на собі не лише через погляд на форму, а й своїм фізичним тілом. Кількість одягу, що викидається, значно перевищує кількість реально носимого та необхідного. У результаті, ми створюємо інсталяцію-перформанс, де кожен може залізти в купу і відчути, наскільки це більше за нього самого. У звичайному житті ми не маємо такого досвіду ні на рівні усвідомлення, ні на рівні відчуття тілом. Це не арт-об’єкт, на який потрібно дивитися – це те, з чим потрібно взаємодіяти».

— «Говорити про переспоживання одягу прямо на Фешн Вік – дуже непроста, але сильна заява! Тут новий сезон, а у нас – надлишок. Як меценат, який займається просуванням проєкту РЯД, я багато думала про те, як привернути увагу до цього питання, як знайти консенсус двох повідомлень, для всіх і навіть для себе, адже я відома любителька нового гарного одягу. Я зрозуміла, що для такого складного завдання потрібна найсильніша мова, що об‘єднує – звичайно ж мова мистецтва». – каже Ніна Домбровська, ініціатор проєкту. — «Окрема подяка орназізаторам Тижня Мод Володимиру Нечипоруку та Ірині Данилевській. Прийняти таку подію в рамках Фешн Вік – справді соціально відповідальний жест і дійсно відповідний їхній стратегії підтримки напряму sustainability.

Відкриття інсталяції відбудеться 3-го лютого о 17:30 у Мистецькому Арсеналі.

Вхід за запрошеннями.

Сайт проекту: https://clothes-that-help.org.ua

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian