Чи є у вас улюблена справа? І чи буде щасливою людина, яка займається тим, до чого у нее не лежить душа?

Улюблена справа – Моєю улюбленою справою завжди була вишивка. Ця любов прийшла до мне ще у дитинстві. Пам»ятаю той момент, коли в 5 років тітонька дала мені в руки голку та показала, як вишивати. Тітонька вишивала коври та картини на мішковині. Поганий зір не дозволяв їй вишивати дрібним хрестиком, тож вишивала вона великою циганською голкою по мішковині. Я могла годинами спостерігати за її вправними рухами та милуватись квітковими узорами, що створювала її голка. Років з 4 мені була доручена дуже відповідальна справа: добувати нитки для вишивки. В той час багато ниток для вишивки в продажу не було, тому всі знайомі зносили відрізи в»язаного трикотажу до нас. Моє завдання було розпустити все на нитки, пов»язати в пасми. Потім був процес вирівнювання ниток: їх намочували, підсушували і прасували, витягуючи їх в рівненькі ниточки. Для мене, як для дитини, то був захоплюючий процес.
Час йшов, я дорослішала, вишивка переставала бути моєю головною справою.
Навчання в школі, потім вища освіта за фахом «Економіки та фінансів» (за бажанням батьків, бо моє бажання було навчатися на «Дизайнера»), потім робота за фахом…
Але чогось не вистачало. Я не була щаслива, бо займалася тим, до чого не лежала душа.
Людина може бути щасливою тільки від того, що робить за покликом серця.

Розкажіть про найважче рішення, яке вам доводилося прийняти в житті?

Найважче рішення для мене було звільнитися з роботи на величезному підприємстві, де пропрацювала майже 8 років і досягла посади “керівник фінансової групи” при відділі. Це було не просте рішення – відмовитись від досягнень в одному напрямку, щоб почати з 0 в іншому. Спочатку не було конкретної ідеї, та з часом я зрозуміла, що бажаю.
Моє бажання – підкреслювати красу, індивідуальність, характер дівчат та жінок за допомогою вишивки. Я почала брати індивідуальні замовлення серед подруг і знайомих. І кожне з них було неповторним, бо кожна ідея розроблялася під конкретну людину.
Все прискорювалось і в моє життя прийшла машинна вишивка.
Те, що не можна вишити руками, можна вишити машиною.

Успіх – це везіння або кропітка робота над собою?

Формула успіху. Це питання вкрай складне, бо для кожного поняття «успіх» це щось особливе. Але, мабуть, не останню роль в складовій будь-якого успіху є везіння. Знання справи, настрій, бізнес-план тощо – ніщо, якщо в якусь мить не буде везіння.

Яким вашим власним досягненням минулого року ви пишаєтесь і чому?

Успіх минулого року. Минулий рік був тихим і спокійним. Ковід-19, Карантин та локдаун привнесли в життя багатьох людей невизначеність та невпевненість. Вишитий одяг був не дуже популярним в минулому році. Проте були популярні багаторазові маски з вишивкою.
Це не успіх – це спасіння від нудьги.
Цей рік значно яскравіший. Було багато цікавих знайомств. Головне з них – знайомство з Мар‘яно
Чікало. Вона організувала декілька показів моїх маленьких колекцій і завдяки Мар’яні мої сукні та кептарики побачив Київ.
І ще був один дуже цікавий проект по вишивці, від якого моє серденько радіє.
До мене в цьому році звернулася яскрава модель Вікторія Щелко з проханням створити для неї сукню для Конкурсу Міс Світу Plus Size 2021. Це був виклик моїм можливостям, бо сукню треба було створити на 3 неділі. Це неймовірно мало часу для: створення концепції, подбору тканини, малюнку вишивки та пошиву. Але все вдалося. Фінальна сукня в конкурсі була моєю. А Вікторія привезла перемогу до України. І це неймовірно.

Що для Вас означає щаслива Україна?

Для мне Щаслива Україна – це заможна Незалежна Держава, з щасливими і здоровими людьми.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».