Перемогу на Дитячому Євробаченні-2022 здобула Франція
Перемогу на Дитячому Євробаченні-2022 здобула Франція

Переможцем Дитячого пісенного конкурсу Євробачення-2022 став представник Франції Lissandro з піснею «Oh maman!».

Він отримав 203 бали: від журі — 132  і 71 бал від телеглядачів.

14-річна представниця України Злата Дзюнька з піснею «Незламна» посіла 9-е місце. Журі віддало їй 47 балів, а глядачі — 64, загалом — 111 балів.

Фінал 20-го Дитячого пісенного конкурсу Євробачення відбувся 11 грудня у Єревані (Вірменія), на якому представниця України Злата Дзюнька виступила під номером 16. 

Пряма трансляція Дитячого Євробачення-2022 проходила на телеканалі Суспільне Культура, на фейсбук-сторінках Суспільного та Євробачення Україна, а також на сайтах Дитяче Євробачення в Україні та Суспільне Культура

Незмінний коментатор Євробачення на Суспільному Тімур Мірошниченко  провів прямий ефір.

Речником від України на конкурсі став Микола Олійник, представник спільноти українців у Єревані. Він оголосив оцінку від журі України. 

Професійне журі віддало найвищу оцінку, 12 балів, Великій Британії.

До складу національного журі входили Максим Нагорняк (засновник і автор музичного медіа «Bezodnya Music», член журі премії «YUNA»), KHAYAT (автор та композитор, фіналіст Нацвідбору на Євробачення-2020), Віктор Байда (учасник інді-поп-гурту «Our Atlantic», фіналісти Нацвідбору на Євробачення-2022, лауреати премії  «YUNA»), Софія Артеменко (співачка, у складі дуету «Софія Артеменко & DJ POLINKA» стала фіналісткою Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2022), Дар’я Реброва (співачка, фіналістка Нацвідбору Дитячого Євробачення 2022 та 2021 років).

Цьогоріч склад національного журі вперше було обрано онлайн-голосуванням.

Нагадаємо, 18 вересня Злата Дзюнька з піснею «Незламна» перемогла у Національному відборі на Дитяче Євробачення-2022. 25 листопада Суспільне презентувало кліп Злати на оновлену пісню  «Незламна». 

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2022.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.