8 та 9 жовтня о 19:00, 10 жовтня о 12:00 та 15:00 у Київській опері (Межигірська, 2, метро «Контрактова площа») відбудеться прем’єра балету «Аладдін». Музику до нього створив відомий український композитор Олександр Родін на авторське лібрето хореографа-постановника Сергія Кона. Диригент-постановник вистави Сергій Голубничий

Джерелом натхнення балету «Аладдін» стали: пам’ятка середньовічної арабської та персидської літератури «Книга тисячі і однієї ночі», сюжети відомих кінофільмів та анімації, створених за мотивами східних казок. Сюжет східної казки про Аладдіна і чарівну лампу зачаровував не одне покоління людей, адже у ньому зібрані важливі морально-етичні теми: перемога добра над злом, перевага чистоти серця, помислів і вчинків над підступністю, лицемірством, жаданням влади та наживи.


У центрі балету – історія про долі Аладдіна і Жасмін, котрі живуть у різних світах, Джина, прикутого до своєї лампи, Джафара, який мріє посісти місце Султана та, зрештою, стати володарем світу. Вистава ставить за мету підкреслити цінність Особистості: якщо бути самим собою – найфантастичніші дива стануть реальністю.


В основі нового балету – поєднання класичної та сучасної хореографії з додаванням різних стилів і технік, оздоблених елементами східних танців. По-справжньому казковий світ балету доповниться яскравими костюмами Дмитра Куряти та сценографією Наталії Клисенко із залученням відеоарту.
«Сподіваюсь, що вистава зможе зацікавити молодь і сформувати їхнє образне світосприйняття, а глядачам старшої формації – отримати насолоду та зануритися у світ казки і дива», — зазначає хореограф-постановник Сергій Кон.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».