Днями у прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція музичних видавців. Центральною темою було обговорення проблем ринку, та, зокрема, Закону України прийнятого ВРУ 15.12.2021 р. «Про внесення змін до Закону України Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (вабо) суміжних прав» щодо забезпечення доходу від прав організаціями колективного управління» (законопроєкт №5572 від 27.05.2021 р.)».

Музичні видавці, що володіють більшістю авторських прав на ринку, звернулись до Президента з проханням ветувати цей Закон. 

Також напрес-конференції співачка та автор пісень Руслана емоційно висловила свою думку про ситуацію на музичному ринку:

«Ще не пізно сісти за стіл перемовин, а не вирішувати питання за закритими дверима! Закликаю Офіс Президента і безпосередньо самого Президента, Верховну Раду та всі уповноважені органи влади на всіх рівнях переглянути свої дії і виправити помилку. А ми все ще готові діяти в інтересах української індустрії в цілому! Виглядає так, ніби проти нас, авторів і артистів, ведеться «гра без правил» – порушено закон та всі можливі процедури… Вони стверджують, що це – «реформа», а насправді ж це «кулуари», коли питання вирішується опосередковано, без учасників індустрії, тих, хто цю індустрію створив і продовжує створювати протягом багатьох років».

Руслана ще в грудні звернулась доОмбутсмена.

«Підставою для такого звернення є порушення економічних прав авторів у результаті Рішення Парламенту по Закону 5572яке не відповідає Конституції», – зазначає правозахисниця Ганна Степаненко. Також Ганна зауважила, що на цій стадії законодавчого процесу Президент, як Гарант Конституції, має право повернути Закон 5572 до ВРУ з пропозиціями виключити норми, що не відповідають Конституції України, порушують права людей та його відхилити.
26 січня 2022 року Уповноважений ВРУ з прав людини звернувся до Президента України щодо Закону – 5572.

Омбутсмен Людмила Денісова висловила свою офіційну позицію, звернувшись з проханням до Президента України щодо повернення Закону 5572 з відповідними поправками до Верховної Ради України. На думку Уповноваженого ВР підписання скандального Закону призведе до порушення економічних прав авторів, що є предметом Конституційного оскарження. Денісова у своєму зверненні також звернула увагу Володимира Зеленського про те, що зауваження про неконституційність Закону також озвучувались народними депутатами та у висновках Головного юридичного та головного науково-експертного управлінь ВРУ.

Чи підпише Президент завідомо неконституційний гібридний Закон, або виступить гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, покаже найближчий час.

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian