Олег Машуковський: Бути блогером - це відчувати відповідальність за свою аудиторію, бути собою і любити свою професію

Сьогодні до нас на інтерв’ю завітав відомий український блогер, тік-токер, а наразі волонтер і соціальний активіст – Олег Машуковський. Ми поспілкувалися про особливості професії блогера та його соціальну відповідальність, секрети успішного блогінгу, кардинальні зміни у сфері українського шоу бізнесу й плани на майбутнє. 

Чи є у вас девіз, меседж, який ви несете у суспільство за допомогою вашої діяльності, зокрема у соцмережах?

Мій основний меседж – завжди бути на позитиві. Я дію за девізом відомої української поетеси Лесі Українки: “щоб не плакати, я сміюся”. Зараз складний час для нашої країни, і хочеться людям підіймати настрій. Особливо коли ми кожен день отримуємо багато повідомлень від наших захисників та захисниць, що наша творчість і музика підіймає їм бойовий дух. Це дуже мотивує працювати далі, робити максимум для них, робити все задля нашої перемоги.  

Вважають, що слово “блогер” міцно увійшло до переліку сучасних професій. Сучасний блогер – який він? Чи є секрет успішного “блогінгу”? 

Блогер – це професія. Блогер – це нелегка праця. На мою думку, професія блогера буде і надалі розвиватися та посяде важливе місце у сфері професій. Я вважаю, що сучасний блогер має бути, в першу чергу, організованим та відповідальним за те, що він несе в широкі маси. 

Успіх – це також велика відповідальність, тому що коли ти маєш дуже велику аудиторію, то повинен розуміти, що саме ти транслюєш через себе людям, суспільству. 

Це дуже круто, коли блогер несе дійсно певний важливий сенс. Особливо, коли твоя аудиторія підтримує тебе в твоїх думках, діях, бере приклад з тебе і робить добрі справи.  Наприклад, блогер допомагає людям розвиватися, робити щось користе, або реальні соціальні речі, де люди будуть змінювати свою думку. Зокрема, я завжди подаю приклад людям, що не треба викидати сміття на вулиці. Можливо, це один із маленьких прикладів, але дуже важливих для нас на часі, коли ми маємо дбати про наше оточення.   

Чи є певні принципи “бути блогером”? Дайте кілька порад тим, хто хоче спробувати себе бути блогером.

Головний принцип бути блогером – відчувати це всередині. Це не тільки спосіб заробити гроші, це моя місія, мій спосіб життя. Це принцип, за яким ти живеш. Для мене бути блогером – це не просто робота, це життя. Бути собою, любити свою професію – це головний принцип, щоб бути успішним блогером і бути корисним для суспільства.  

Нещодавно спільно із Машею Кондратенко ви випустили трек “Ведмеді-балалайки”. Який меседж пісні? Можете згадати цікавий випадок, який трапився під час спільної роботи над треком або кліпом? 

Головний меседж треку – ми “забиваємо” останній цвях в труну російської культури і закликаємо людей слухати наше, українське. Я не хочу заходити в українські топ-чарти і плей-листи та бачити там російських виконавців. Кожне прослуховування – це сума грошей, яка потім летить ракетами на наші міста.   

Як, на вашу думку, змінився шоу бізнес за останній час? Чи є майбутнє в української музики і культури в Європі? 

Я вважаю, що наш шоу бізнес дуже змінився на краще. Це круто, коли з’являються нові виконавці, нові творчі люди, які змінюють український шоу бізнес і розвивають його. Дуже багато моїх друзів отримують популярність в Україні зі своїми піснями, блогами. У певний момент велика кількість людей просто перестала дивитися російських блогерів і слухати російських виконавців. І вони зникли із нашої медіасфери. Я впевнений, що зараз дуже слушний час для нас розвиватися і стати номером один у світі.  

Чому сьогодні важливо звертати увагу на питання про права людини?  Які, на вашу думку, зараз існують проблеми із цим в Україні, зокрема із правами ЛГБТ спільноти?

Ви навіть не уявляєте як складно зараз людям, права яких і досі не узаконені. Я зараз кажу не про одну людину, а кажу про сотні тисяч людей нашої держави. Держави, в яку я вірю. Держави, в якої є воля, в якій люди можуть жити вільно та сміливо. Бо ця держава – наша Україна. Ми не беремо приклад з держав, в яких процвітає гомофобність та ненависть до своїх же співвітчизників, а створюємо нашу вільну та квітучу.

Які ваші творчі плани на майбутнє?

Дуже скоро ви зможете почути мій новий трек, який буде присвячений темі кохання. Впевнений, це буде веселий і супер-крутий хіт. Також у планах відзняти Буду відеокліп на цю пісню. Всім цим я дуже скоро поділюся із своєю аудиторією у своїх соцмережах.

Спілкувалася – головна редакторка першого блог-журналу України “Lucky Ukraine”, журналистка Савенко Ірина.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.