Оксана Михайлюк: «Стоматологія - не просто естетична процедура, це ваше здоров’я»

Стоматологиня  також блогер Оксана Михайлюк до Дня стоматолога 

розповідає про  особливості своєї професії та дає читачам поради щодо догляду за зубами

Бути стоматологом це…

Бути стоматологом означає бути відповідальним за чиєсь здоров‘я. Стоматологія це не просто естетична процедура на кшталт якихось б’юті моментів, це в першу чергу є ваше здоров‘я та голова. До цього потрібно дуже  серйозно відноситись.

Як вплинув 2022 рік на вашу професію?

Не можу сказати, що він вплинув кардинально, але точно можу сказати, що познайомитись з багатьма людьми зі сходу України та з центру. В той час, коли наші пацієнти були в більшості з Західного регіону.

Які основні поради по догляду за зубами ви б дали?

Основні поради – це користуватись флосом (зубна нитка) обов’язково після прийомів їжі. Також обов’язкове чищення зубів зранку та ввечері та полоскання ротової порожнини. Не забуваємо відвідувати стоматолога раз на чотири місяці. Тоді все буде успішно та здорові зуби вам гарантовані.

Чим для вас особлива ваша професія?

Одним дуже важливим моментом я те, що ти маєш можливість змінювати чиєсь життя, впливати на нього позитивно. Дарувати людині не тільки здоров‘я, а й усмішку, яка в свою чергу змінює якість її життя.

Чи можливо зняти гострий біль без допомоги стоматолога?

Гострий біль без допомоги стоматолога можливо зняти, тільки за допомогою фармацевтичних протизапальних препаратів.

Що потрібно мати в аптечці від зубного болю на перший час, щоб полегшити біль?

Відверто кажучи, я своїм пацієнтам рекомендую мати біля себе ліки зі знеболюючою та протизапальною речовиною та сама такі приймаю. Усі ці препарати доволі швидко реагують на біль в зубах.

Чи може онлайн консультація замінити похід до фахівця?

100% ні! Але провести онлайн консультацію можливо,  щоб ближче ознайомитись з ситуацією та пояснити пацієнту деталі. Проговорити і обговорити його клінічний випадок – не можливо! У випадку онлайн спілкування  лікар може відповісти на деякі  питання, які ставить пацієнт, але вони будуть суто загального характеру.

Які маніпуляції  повинен зробити лікар, перш ніж вирвати зуб?

Перш ніж вирвати зуб пацієнту, лікар повинен зробити комп’ютерну томографію, подивитись на положення зуба та спланувати все. Після того зробити анестезію, а тоді вже зайнятися своєю справою.

Зміна погоди від тепла до холоду, чи впливає на чутливість зубів?

Чутливість може виникнути у людей, які до цього мають схильність. Наприклад, якщо на вулиці починаються сильні вітри, або морози, людина дихаючи ротом може охолодити зуби. Ті, хто мають чутливість, будуть  такі моменти відчувати. Але,  щоб пори року так чітко впливали  на чутливість – то ні. Відповідно людина дихаючи ротом, може отримати неприємні відчуття. Тому, будь-яка пора року чітко, якимось чином, не впливає на чутливість зубів.

Посилання на соціальні мережі стоматолога  Оксани Михайлюк:

Instagram: https://www.instagram.com/oksaa_m/

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.