Найвідоміші Українці Світу

Увесь світ потужно підтримує Україну у нелегкому протистоянні з агресором та схиляє голову перед мужністю її народу та захисників. Українці стійко ведуть боротьбу за свою волю, незалежність та свободу.

Можна з упевненістю сказати, що українці змінили сучасний світ і творять нову історію. 

Світова спільнота, що підтримує нашу країну, поповнюється відомими українцями, які мешкають у різних куточках нашої планети.

У такий важливий для українців час було започатковано міжнародний проєкт “Найвідоміші українці світу”, що відкриває нову сторінку нашої історії та культури.  Проєкт створений для представлення відомих особистостей українського походження, які стали відомими у світі в різних галузях: культура, кіно, медицина, спорт, IT-технології тощо.

У програмі будуть всебічно висвітлені аспекти життя відомих особистостей світового рівня та їхній шлях до успіху в певній сфері діяльності, їхні злети і падіння впродовж життя. 

Таких постатей чимало, але чи багато ми про них знаємо? Вони працюють на відповідальних посадах у компаніях Google, Space X, IBM, Tesla. Серед них – зірки кіно та музиканти, оперні артисти й артисти популярної музики, науковці, лікарі, модельєри, спортсмени тощо. Вони живуть у США, Аргентині, Канаді, Ізраїлі, Англії, Польщі та в багатьох інших країнах світу. 

Ці люди є мотиваційним прикладом для нашої молоді: “Ти можеш досягти всього в Україні та світі”.

Основна мета проєкту – представлення українців як учасників розвитку світових трендів, тенденцій, успішних проєктів та досягнень на світовому, міжнаціональному рівні. 

На сьогоднішній день, молодь повинна бачити перед собою приклад, втілений в успіхах та досягненнях відомих людей, які є або були їхніми співвітчизниками.

Перша сторінка цього унікального  проєкту  присвячена відомій голлівудській акторці Кетрін Винник, яка із перших днів війни підтримує Україну. Разом із своєю мамою вона заснувала фонд для надання гуманітарної допомоги, а також приймає біженців з України.

Кетрін Винник –  канадська акторка і режисерка українського походження. Відома завдяки головним ролям у телевізійних шоу, участі в серіалі ”Вікінги” та інших  багатьох серіалах і фільмах. Номінована за кращу акторську роль на кінофестивалях у Нью-Йорку та Канаді. Найкраща акторка за версію кінофестивалю у Беверлі-Хіллз.

У проникливому та щемливому відео Кетрін звернулася до всіх небайдужих:

“Я українка. Я народилася в Торонто, в Канаді. Але моя родина – українська. Нещодавно у мене була чудова нагода відвідати Україну та Київ. Кілька місяців тому я відсвяткувала 30-річну незалежність чудової країни.

Але останні кілька днів я прокидаюся ніби у кошмарному сні. Те, що відбувається, просто жахливо! Моє серце розривається. Я вражена, я засмучена і спустошена, коли я бачу, що відбувається із невинним населенням.

Ви пам’ятаєте, що ми знаходимося у стані війни з Росією вже багато років. І ми завжди захищали свою рідну землю. Але не могли навіть і уявити, що на нас так підло нападуть. Це крає мені серце…

Моя родина зараз там у підвалі. Там зараз мої друзі, які ховаються від бомб, від ракетних ударів…

Але ми будемо боротися і ми переможемо! Я молюся і прошу, звертаюся до всіх говорити про це”.

Відеозвернення Кетрін: 

Акторка була в Україні кілька місяців тому, відвідувала українські церкви, заїжджала до українських сіл, щоб побачити, де народилися її батьки. Нещодавно відсвяткувала 50 річницю їх весілля. 

Тепер її батько та діти не зможуть більше побачити родинний спадок і ті місця, де все починалося. 

Кетрін зазначила, що дуже важливо говорити про це, щоб Україну почули й знали, що українці – сильна нація, і щоб увесь світ підтримав їх.

Організатори впевнені, що такі проєкті надзвичайно важливі для сьогодення, бо дають змогу ще раз впевнитися – Україна одна з найміцніших та найпотужніших у культурно-суспільному плані держав світу. А цей проєкт відкриє унікальні та непізнані сторінки нашої історії та культури.

Кетрін у соціальних мережах

https://www.instagram.com/katherynwinnick/

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.