Найкращий книжковий дизайн-2022

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку й фонду Buchkunst визначили переможців щорічного конкурсу «Найкращий книжковий дизайн».
Зважаючи на складні обставини російської війни в Україні, цьогорічний Конкурс відбувся в особливому форматі та у дусі підтримки стійкості книжкової креативної спільноти. 14 переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022» визначили у п’яти категоріях: книга для читання, візуальна книга, дитяча книга, утилітарна книга та експеримент.


Під час обговорення переможців, члени журі та Оргкомітет Конкурсу наголосили, що книги-переможці конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022» показують, що попри надзвичайно складні обставини роботи книговидавничої галузі в Україні цього року, серед видань на ринку ми маємо конкурентні продукти справді європейської якості, гідні відзнаки, промоції та представлення на світовому конкурсі дизайну.

Всі ці приклади – результат ретельної та кропіткої роботи талановитих фахівців як над книгою в цілому, так і над мікродеталями в дизайні. Переможці у різний спосіб намагаються ретельно дослідити та розкрити апарат книги, пограти з ним, запропонувати оригінальні нестандартні творчі рішення.
За сприяння Українського ПЕН, подані на конкурс книжки, які не ввійшли у перелік переможців, будуть передані в постраждалі внаслідок війни бібліотеки.

До складу журі цьогоріч увійшли: Ольга Балашова, Саша Биченко, Марія Вайнштейн, Олег Грищенко, Женя Полосіна, Нонна Старущенко, Олена Турянська.

Партнерами конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022» стали Goethe-Institut в Україні, друкарня «КОЛО» та фотобанк Depositphotos.
Інформаційні партнери — Читомо, Telegraf.Design та Projector.

На сьомий щорічний конкурс «Найкращий книжковий дизайн» українські видавці подали 142 видання. До участі в конкурсі подавали книжки, які були надруковані в період з червня 2021 року по грудень 2022 року. Подані книжки створені українськими дизайнерами/ілюстраторами або створені на замовлення українського видавництва.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.