Міф-оперу EROS музичної формації NOVA OPERA показали в Італії

В Генуї відбувся фестиваль Festival dell’Eccellenza al Femminile, де формація NOVA OPERA двічі зіграла міф-оперу EROS (режисерка Еллі Папаконстантіну, композитор Сергій Вілка).

На виставу завітало чимало українців, частина з яких опинилася в Італії вже після початку війни. “Твір створено за “Бенкетом” Платона – це роздуми філософів щодо природи любові, еросу. Під час війни людські стосунки також зазнали змін. Між багатьма людьми зараз чималі відстані. У виставі маємо рефлексії з цього приводу, а також – щодо самотності, жертовності, платонічного кохання“, – розповів вокаліст формації NOVA OPERA Андрій Кошман.

У середині жовтня оперу з успіхом представили в Ізраїлі на міжнародному фестивалі альтернативного театру Акко. У червні виставу 6 днів поспіль показували в Афінах. Сама ж прем’єра міф-опери EROS відбулась 26 травня на O. Festival у Роттердамі (Нідерланди). 

Режисерка опери Еллі Папаконстантіну: “EROS було перероблено протягом кількох тижнів після російського вторгнення. Ми говоримо з місця втрати, страху, болю та війни. У міфічній площині оповіді відвідуємо давніх філософів і поетів «Бенкету», сподіваючись у найважчі часи повернути втрачену віру в людей. Цю виставу має побачити український глядач. Ми зробимо все, щоб виконати EROS на українській сцені”. 

Андрій Надольський, ударник: “Звісно, на покази приходять різні люди, дехто лише щось чув про війну, однак, їм важко усвідомити масштаби всього, що нині відбувається в Україні. Та вже в процесі перформансу бачу, що цю стіну відсторонення ми розбиваємо. Наша Анна Кірш проникає в душу. Так, після одного показу один з глядачів розповів мені, що він розплакався і не міг стримати сліз до кінця нашого виступу. Приємно, що після постановки глядачі не розходяться одразу, а залишаються, аби поспілкуватись“. 

Міф-опера EROS – це результат співпраці української музичної формації NOVA OPERA, композитора Сергія Вілки, режисерки Еллі Папаконстантіну (Греція) та ODC

Ensemble.

Вокалісти: Анна Кірш (сопрано)

Андрій Кошман (баритон)

Руслан Кірш (баритон)

Інструменталісти:

Катеріна Фотінакі (мультиінструменталістка)

Жанна Марчінська (віолончель)

Андрій Надольський (ударні)

Сергій Вілка (фортепіано, live-електроніка)

PR-координаторка: Лідія Карпенко

Масштабний міжнародний проєкт міф-опера EROS створений за підтримки Міністерства культури Греції, House of Europe, Фонду виконавських мистецтв NL. 

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.