Lilianna Granat: “Цінуй кожний свій день як ціле життя" - це стало моїм життєвим девізом

Lilianna Granat є учасницею гурту «911». 20 років назад цей музичний проєкт мав назву «Діамант». У ті часи колектив привернув увагу Андрія Кузьменко (Скрябін), який активно допомагав гурту у розвитку та запрошував артистів з виступами на концерти. Сьогодні співачка Lilianna представляє свій сольний проект з піснею «Ти і я».

– Як змінилося ваше життя із початком війни? Чи змінила війна вашу свідомість?

Змінилося практично все, перевернулося з голови на ноги. Взагалі війна – це шалені протиріччі. З однієї сторони – це є біль, пригнічення, сльози, страждання, зламані долі і зламані життя. З іншої сторони – це величезний поштовх для кожного свідомого українця вийти із зони комфорту і почати змінювати все в собі і разом з усіма.

Я музикант не тільки за серцем і покликанням. Я ще працюю в цій сфері. Це моя робота. Після початку війни у 2014 році все змінилося кардинально. Після яскравого музичного насиченого життя все перейшло у злегка пригнічений стан. Музика – це свято, але свято за деяких обставин недоречне. Звичайно, люди продовжують жити і святкувати, новий день настає. Проце це все не те. З повномасштабним вторгненням все фактично зійшло до нуля. Багато українців змушені були залишити свої рідні домівки. Але де ми зачинили старі двері, там ми відчинили нові двері. Якщо раніше ми співати багато про любов, то зараз ми почали співати багато про любов до нашої держави і народу. Ми стали великою родиною. І зараз ми боремося. І, звісно, ми поборемо. Нехай, в 2014 настав початок кінця. Я щиро вірю, що скоро буде кінець цього кінця. І ми відкриємо нову сторінку в історії нашої країни. 

З 2014 ро сьогоднішній день – це 9 повних років. З кожним днем свідомість кожного з нас змінюється. У когось це відбувається швидко, у когось повільно. Але у всіх вона змінюється. Я дуже шалено люблю і поважаю всіх своїх співвітчизників, я це відчула, коли вперше виїхала за кордон. Я побачила єдність українців, коли ми залишилися поміж інших народів, ми об’єдналися, ми любили і підтримували одного, були завжди поруч один для одного. 

Але це було в такому маленькому форматі – мій особистий світ. Зараз це максимально масштабний формат. І ми це бачимо всюди, в кожній країні, де українці об’єднуються і допомагають один одному. Ми стали великою сім’єю. Тому я дійсно вірю, що отой кінець кінця завершиться швидко, і відкриється нова сторінка, де ми зможемо будувати все так, як ми того хочемо.

– Зараз ви мешкаєте в США. Чи дозволяє відстань брати участь у благодійних івентах та підтримувати Україну у такі важкі часи? 

Я намагаюся робити все, що в моїх силах, навіть на відстані. Моя основна діяльність – це участь у різноманітних благодійних фестивалях, концертах та зборах. Перебуваючи в Україні з вересня 2022 по березень 2023 року я продовжувала цю свою діяльність. Найбільшим заходом був великий концерт в Оперному театрі, де на івенті збирали кошти на пол Азов. Це був неймовірний концерт із симфонічним оркестром. Окрім шляхетної ціли ми всі отримали масу задоволення і чудовий досвід. 

– Ви донька учасника відомого українського гурту “Соколи”, крім того ви є учасницею гурту “911”, на який у свій час звернув увагу Кузьма Скрябін?  Наскільки важко було запускати свій власний сольний проєкт?

Якщо бути відвертою, то це було нелегко. В колективі “911” всію відповідальну організаційну, технічну роль виконували хлопці, які створили колектив. В даному випадку усі ці етапи мені доводиться проходити самостійно. У супроводі моєї чудової команди, музикантів, які мені допомагають в усьому. Але все ж таки відповідальність залишається на моїх жіночих плечах. Проте я насправді дуже тішуся, що у мене є такий досвід. 

– Нещодавно ви презентували трек “Як і ти”,  саундпродюсером якого став відомий музикант Ivan Navi. Що стало поштовхом до створення пісні? Який його основний меседж та символічні образи?

Цей трек далеко не моя перша пісня і не мій перший проєкт. Але трек для мене дуже важливий і особливий. Це перша пісня, яка була написана англійською мовою – “You and I”. Звісно, є і українська версія. Але в оригінальній версії трек був англійською.

Ця пісня про кохання, як це не було б несподівано. 95% пісень, якщо не безпосередньо про кохання, то про біль від кохання, крила, які надає кохання.  

У мене – це кохання “в моменті”: момент як мить, момент як життя, момент тривалістю у вічність. Мені хотілося у пісні торкнутися серця кожного слухача, щоб кожен мій слухач зміг дістати з глибини свого серця найприємніші, найкращі, найяскравіші спогад або почуття, які вони відчувають в даний момент. 

– Що означає для вас кохання і яку роль це почуття відіграє зараз для кожного з нас? 

Це дуже небезпечне питання. Адже кохання – це дуже суб’єктивна річ. Не таємниця, що це найсильніше і найкраще почуття в житті кожноїх людини. Це те почуття, яке приносить найбільше щастя, але також може принести найцбільші страждання. Я бажаю кожному відчути це почуття і навіть якщо воно не було успішним і щасливим, воно все одно робить нас сильнішими, мудрішими. 

– Наскільки було важко працювати над першим авторським треком? 

Це не є моїм першим авторським треком. Але це дуже особлива пісня для мене, і це перша пісня, яка в оригіналі написана мною англійською мовою. Виникали певні труднощі із цим, але натхнення подолала всі перепони безболісно.  

– Відомо, що коли поряд знаходяться люди, які підтримують, то людина може зробити все, що завгодно. Чи є у вас така команда?

Я підтримую це твердження на 100%. Звісно, це мої рідні, друзі, яких я дуже люблю, це мої родина. Це “911” бенд, а також чудова команда молодих та амбітних музикантів. 

–  Зараз багато хто говорить, що музика не на часі, що творчість не на часі. Чи можете ви з цим погодитися? 

Я не можу із цим погодитися. Можливо, музика як комерційна одиниця – так. Але музика – це найбільша рушійна сила для єдності народу і країни, для єдності духу.  

– Чи є у вас фраза, яку ви маєте зараз за девіз свого життя?

Ця фраза звучить так: цінуй кожний свій день як ціле життя. 

– Що перше зробите після нашої перемоги? 

Я буду плакати від щастя і подякую Богу за все. 

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.