КиївПрайд презентує історію першого в світі спільного прайд-маршу двох країн: України та Польщі

25 червня 2022 року КиївПрайд разом з польською організацією Parada Rownosci провели перший спільний Марш Рівності Києва і Варшави під гаслом “КиївПрайд і Варшава Прайд крокують разом заради миру”. На марш вийшли більше 120 000 людей зі всієї Європи, а українська колона, яка головувала ходою, зібрала біля 3000 участників_ць. Історія цієї події стала сюжетом короткого, але дуже змістовного й емоційно насиченого документального фільму. 

“Наші партнери з Варшавського прайду надали нам простір своїх вулиць, щоб ми, ЛГБТ-українці та українки, могли виступити за те, що для нас є найважливішим – за Україну. Ми отримали надзвичайну підтримку від польської спільноти, і зіткнулися з агресією місцевих росіян. Саме про це наш фільм. Цього року в прайд-сезон українська ЛГБТ+ спільнота відклала боротьбу за свої права на користь інформування західної аудиторії про російську агресію в Україні. На маршах Європи ми говорили про те, що гомофобія – це російський наратив, а так званий “рускій мір” загрожує правам і свободам не тільки в Україні. Сьогодні наша головна ідентичність – українська, головна вимога – допомогти нам в перемозі над росією, надати зброю, підтримати вимушених переселенців”, – розповідає директор ГО КиївПрайд Ленні Емсон. 

Українська режисерка Таісія Кутузова слідувала за командою КиївПрайду та іншими ЛГБТ+ активістами_ками з Києва до Варшави, і зняла фільм “КиївПрайд2022: за Україну, за перемогу!”. Офіційна презентація фільму відбулася в Києві 18 жовтня. На оффлайн показі був присутній посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал і команда посольства, за підтримки якого відбулася подорож української групи до Варшави і зйомка фільму. 

Фільм можна подивитися на нашому YouTube:

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.