Враховуючи, що Девід Аркет, Кортні Кокс і Нів Кемпбел неодноразово стверджували, що не хотять продовжувати зйомки без талановитого режисера і актора Уеса Крейвена ,було дуже несподіваною новиною, що ще один фільм франшизи «Крик» таки буде відзнято.

В головних ролях – Кортні Кокс, Девід Аркет, Нів Кемпбел, Мелісса Баррера, Жасмін Савой-Браун, Кайл Галлнер, Мейсон Гудінн, Мікі Медісон, Ділан Міннет, Дженна Ортега, Джек Куейд. Бюджет стрічки – 65 000 000 $.

Сюжет фільму полягає в тому, що героям стрічки потрібно рятуватися від безжалісного вбивці-маніяка, а самі події відбуваються 25 років по тому, як в Вудсборо сталися жахливі, серійні вбивства. І якщо сестри «Сэм» (Мелісса Баррера) і Тара Карпентер (Дженна Ортега) хотять вижити, їм потрібно дізнатися, чому саме їх переслідує вбивця. Саме під час перегляду нового «Крику», герої стрічки постійно переносять нас до схожих подій «Крику» 96-го, жертви серійного маніяку міркують про те, хто ж може бути цим вбивцею в маленькому містечку, де всі знають один одного. Жасмін Савой-Браун, котра зіграла одну з головних ролей, а саме Мінді, нагадує нам про персонажа, котрий був із самого початку в першій частині, коли глядач це усвідомлює, то складається пазл з усіх частин і ще більше переносить нас на місце подій, де ніхто з підлітків не хоче стати наступною жертвою нападника.

Ще в 1996-ому році, глядачам стало зрозуміло, що фільм «Крик» це фільм жахів з дуже реалістичними вбивствами і шокуючими сценами насилля. Фанати стрічки були в захваті від продовження, адже після першого фільму вийшло ще три «Крики», останній з котрих – «Крик 4» глядачі побачили на екранах в 2011-му році. Нажаль 7 років тому помер Уес Крейвен, і ніхто не очікував на створення фільму «Крик 5».

Режисерами довгоочікуваної стрічки на цей раз стали Метью Бетінеллі і Тайлер Джиллета, вони відомі по трилеру «Я йду шукати»

Що можемо сказати -фільм «Крик5», переглядається на одному диханні, і якщо враховувати що на протязі всього кіносеансу Ви починаєте впізнавати сцени і моменти з оригінального «Крик» далекого 96-го року, то можемо сказати точно, що фільм знімався професіоналами, котрі є фанатами франшизи.

Цікавим моментом є те, що в стрічках «Крик 2» і «Крик 3» присутня сатира і елементи молодіжної комедії, в «Крик 4» глядач бачить вже щось середнє між двома попередніми фільмами, а «Крик» 2022-го року стає жорстокішим за всі попередні перегляди і занурює в справжній світ фільмів жахів. Сценаристи Джеймс Вандербільт і Гай Бусік зробили так, щоб нові герої постійно повертали нас до першоджерела, до самого початку усіх частин фільмів «Крик» але при цьому додали інновацій до зовсім нової стрічки.

П’ята частина стала справжнім подарунком для фанатів «Крик» по всьому світу, адже саме у цьому фільмі жахів, є свій незмінний стиль, котрий ми впізнаємо з тисячі інших стрічок. Поки рано казати, чи саме ця серія буде останньою чи таки чекати продовження і втіху для фанатів, але судячи з рейтингів, глядач таки хоче зануритися в атмосферу «Крику» і ще не раз.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian