У Музеї Ханенків пройде виставка Код Дюрера

У 2021 році відзначається 550-річчя від дня народження німецького живописця і графіка Альбрехта Дюрера (14711528). Музей Ханенко приєднується до святкувань та вперше експонує усі гравюри славетного майстра зі своєї колекції.  

Живописець, гравер, кресляр і теоретик, Дюрер жив у час глибоких релігійних, культурних, інтелектуальних та художніх перетворень, що охоплюють періоди пізнього середньовіччя, Відродження та Реформації. Митець блискуче використав новітню технологію друкарської справи, надавши мистецтву гравюр автономії та статусу, якого воно раніше не мало.

На виставці будуть представлені 11 творів майстра. Роботи відносяться до різних етапів його творчості, охоплюють різноманітні теми, виконані у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді та офорт. 

Гравюри Дюрера вже за життя художника користувались величезним попитом, їх копіювали і підробляли, авторські дерев’яні дошки активно використовувались до 19-го століття включно. У 2021 році науковці музею разом з Бюро науково-технічної експертизи АРТ-ЛАБ провели дослідження творів, що підтвердило їхню автентичність.

Виставка знайомить з окремими творами як його безпосередніх учнів, так і художників, які розвивали його теми, використовували іконографічні типи і технічні знахідки. Серед них – шедеври Зебальда Бехама, Ганса Бальдунга Гріна, Альбрехта Альтдорфера, Вольганга Губера і Лукаса Кранаха Молодшого. 

Кураторка виставки: Олена Шостак, заввідділу європейської графіки Музею Ханенків, експертка з європейської гравюри 16-19 століть 

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian