Кочова школа «Театру дю Солей» та Аріан Мнушкін у Києві

З 23 березня по 5 квітня 2023 року Аріан Мнушкін та 15 акторів паризького «Театру дю Солей» у Київській опері (вул. Межигірська, 2) проведуть авторські воркшопи з акторської майстерності, розроблені під час роботи над постановками Театру.

Кочова школа виникла від бажання Аріан і трупи театру поділитися власним досвідом та підтримати українців у цей складний час. Вона була заснована у 2014 році і побувала в Чилі, Швеції, Великобританії, Індії та інших країнах світу. Заняття будуть цікаві і корисні професійним акторам, студентам, які здобувають акторську спеціальність, акторам-аматорам, які мають досвід роботи у постановках. Участь безкоштовна (за попередньою реєстрацією). Буде відібрано 80 учасників!

Аріан Мнушкін – французька режисерка, яка у 1964 році заснувала авангардний сценічний ансамбль «Театр дю Солей» (Théâtre du Soleil). Є першою лавреаткою Премії Європи (1987), Премії Мольєра (2000, 2010, 2018), Премії Ібсена (2009), Премії Гете (2017) та інших. Режисерський метод Аріан Мнушкін ґрунтується на засадах фізичного театру та імпровізації.

«Театр дю Солей» часто називають політичним театром, оскільки його постановки піднімають актуальні соціально-політичні питання. Це – театр-школа, орієнтований на молодь, важливим тут є навчання молодих членів колективу та навчання молодих глядачів, які постійно поповнюють аудиторію театру. Він об’єднує близько сотні людей різних професій. Але це не тільки школа для акторів, а й школа життя, де театр не може існувати поза суспільством і наголошує на відповідальності кожного у цьому світі.

Детальніше про театр: https://www.theatre-du-soleil.fr/fr/

Яким акторським технікам буде протягом 12 днів навчати легендарна тренерка і її актори, про умови участі та критерії відбору можна ознайомитися на сайті НСТДУ (Національної спілки театральних діячів України), яка є партнером заходу.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.