У Києві стартував міжнародний економічний форум (КМЕФ). У заході беруть участь понад 130 іноземних та вітчизняних фахівців. Головна дискусія навколо того, як має розвиватися український бізнес та економіка найближчим часом.

Спікери форуму певні, що Україну може і повинен змінювати бізнес, і він уже це робить.

– Можливості маленької групи людей, озброєних сучасними технологіями, за останні 10-15 років збільшилися в рази. Нині маленька група людей – це вже потужна компанія завдяки інтернету, – каже акціонер консорціуму Альфа-Груп Михайло Фрідман.

Проте важливо, щоб і українці підтримували вітчизняний бізнес – пишалися перемогами та купували наші товари. Це напряму впливає на рівень економіки та добробут, адже успішні компанії сплачують більше податків. Україна справді має великий бізнес-потенціал, за останні роки зріс потік іноземних інвестицій, навіть попри перестороги закордонних партнерів.

– Іноземні компанії дійсно бачать ризики, коли інвестують в Україну. Вони бояться, хоча можливостей у нас багато. Але є компанії, які вже успішно працюють на українському ринку, тому ми їх запрошуємо, щоб вони ділилися досвідом, – розповів ініціатор форуму, засновник компанії UFuture Василь Хмельницький.

Яскравий приклад успішної іноземної компанії, яка працює в Україні – BlaBlaCar. Її співзасновник Ніколя Брюссон – частий гість економічного форуму. Він каже, що найбільше багатство України – це наші фахівці.

– Україна – дуже цікавий ринок для нас, 8 млн українці – наші клієнти, ми розширюємо наш бізнес. А ще Україна – важливий технологічний центр, тут ми наймаємо інженерів, які роблять програми для 22 країн, де ми працюємо, – наголосив Брюссон.

Дискутували на форумі й щодо cучасних викликів перед бізнесом, зокрема  перед медіа. Передові фахівці медіаринку наголошують: нині тренд на відповідальний бізнес.

– Ми запропонували доєднатися до нашого алгоритму: ми відповідальні за всіх + якщо ти відповідальний за всіх, у тебе завжди є правила, ти дивишся вперед, ти думаєш про те, як покращити життя, і щоб ті хто, живуть з тобою, парнерство, спільнота, щоб в них теж все було добре, – сказав Олександр Богуцький, генеральний директор медіагрупи StarLightMedia.

Міжнародний форум триває впродовж двох днів. 8 жовтня учасники та спікери обговорять креативні індустрії, та те, як вони зможуть рухати нашу економіку, про вихід вітчизняного бізнесу на іноземні ринки, і вкотре подискутують про те, як привабити інвестиції в Україну.

1-й блог-журнал України Lucky Ukraine
Засновник видання Олеся Тарасенко
Lucky Ukraine PR Agency

Фото Евгений Несин

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».