Ключ до свободи

10 грудня у ARTHALL D12 за підтримки UNFPA, Фонду народонаселення ООН Україна та Української фундації громадського здоров’я відкрився ярмарок соціальних підприємств «Ключ до свободи».

Під час відвідання заходу перша леді України, Олена Зеленська, відзначила, як важливо людям, що зіткнулися з домашнім насильством, отримати улюблену роботу й власний заробіток.

  • «Насильство, що повторюється, часто зумовлене економічними чинниками. Адже одна з найпоширеніших причин, чому жінки залишаються з кривдниками, – фінансова залежність», – відзначила перша леді України.


У 2021 році в межах програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству було відкрито 10 соціальних підприємств у різних областях України. Їхня мета – працевлаштовувати жінок, постраждалих від домашнього насильства, щоб вони мали повну економічну свободу. Адже одна із найпоширеніших причин, чому жінки залишаються з кривдниками, – фінансова залежність.

  • «Право на працю та розпорядження своїми статками є одним із основних прав людини. Проте для кожної п’ятої жінки в Україні це мрія. Через відсутність економічної незалежності багато жінок відчувають себе змушеними терпіти образливу поведінку партнера, щоб забезпечити виживання та фінансову підтримку своїх дітей», – підкреслив Хайме Надаль, Представник UNFPA в Україні.

Соціальні підприємства, представлені на ярмарку, вже зараз пропонують стажування та забезпечують робочими місцями понад 30 постраждалих від домашнього насильства жінок. Частина доходів організацій йде на підтримку роботи з протидії та запобігання насильству в містах.


«Сьогодні останній день акції “16 днів проти насильства” і сьогодні ж Міжнародний день прав людини. В кожного з нас є свої права, у тому числі право на гідне життя. Дуже важливою складовою гідного життя є економічна незалежність. Завдяки таким проєктам, людина, що знаходиться в економічній залежності і страждає від насильства, має рятівний круг і основний поштовх змінити життя на краще», – зазначила Ольга Ревук, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції.

Протягом усіх трьох днів відвідувачі ярмарку дізнаються більше про роботу підприємств і зможуть придбати їх товари, а також взяти участь у розіграші фірмових подарунків.

Зокрема учасники та учасниці події зможуть долучитися до майстер-класів від соціальних підприємств, зокрема: приготування класичних напоїв кавової карти, в’язання на машинці, професійні секрети макіяжу, розпис еко-сумок, самомасаж Гуаша, принтування футболок і світшотів, вирощування зелені в домашніх умовах,  виготовлення святкової новорічної іграшки.

  • «Насильство проти жінок і дівчат, на жаль, трапляється в усьому світі – кожна п’ята жінка страждає від насильства. Боротьба з ґендерно зумовленим насильством завжди була головним пріоритетом для уряду Великої Британії. Посольство Великої Британії пишається тим, що може підтримати Україну та українських жінок у повній реалізації їхнього потенціалу», – поділився Ніколас Гаррокс, Заступник Голови місії в Посольстві Великої Британії в Україні.

Ярмарок соціальних підприємств «Ключ до свободи» проходить в межах у межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству за підтримки уряду Великої Британії.Проєкт спрямований на посилення ролі міст у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. 

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.