Кінофестиваль «Миколайчук OPEN» у Чернівцях у 2023 році вперше проведе міжнародний та національний конкурси

У 2023 році відбудеться друга едиція кінофестивалю глядацького кіно «Миколайчук OPEN» у Чернівцях, який був створений під час повномасштабного вторгнення. Цьогоріч, попри війну, що триває, фестиваль стає більшим та запроваджує міжнародний конкурс ігрового повнометражного кіно та національний конкурс короткого метру.

  • «Багато хто думають, що найскладніше робити щось уперше, як наш фестиваль, наприклад. Але я вважаю, що важливішою є якраз друга спроба, тому що вона більш продумана і врівноважена. Ми вирішили не просто повторити те, що вже робили, але й ускладнити собі життя – зробити міжнародний конкурс. Сподіваюся, нам це вдасться!», — додає генеральний продюсер «Миколайчук OPEN» Олексій Гладушевський

У фокусі уваги оргкомітету фестивалю – кіно, зрозуміле широкому колу аудиторії, але таке, що має значущі мистецькі якості. Це може бути й жанрове, й авторське кіно.

До міжнародного повнометражного конкурсу прийматимуть ігрові фільми з усього світу (включно з Україною), вироблені у 2022-2023 роках. До національного короткометражного конкурсу прийматимуть фільми будь-якого жанру (ігрові, анімаційні, документальні), тривалістю до 30 хвилин та також створені у 2022-2023 роках.

Подати фільм можна до 10 березня 2023 року через фестивальну платформу FilmFreeway. За посиланням також можна ознайомитися з регламентом фестивалю. Подання фільмів – безоплатне.

  • «Минулоріч ми зібрали програму потужного національного кіно, яке, на нашу думку, на рівних може змагатися зі стрічками з усього світу. Тож, цього року чекаємо на українські ігрові повнометражні фільми у нашому міжнародному конкурсі», — розповідає програмний директор «Миколайчук OPEN» Алекс Малишенко

Лавреати обиратимуться глядацьким голосуванням. Переможець міжнародного повнометражного конкурсу отримає грошову винагороду в розмірі $1000. Автор чи авторка найкращої української короткометражної картини – $500.

Другий кінофестиваль «Миколайчук OPEN» відбудеться з 15 до 20 червня 2023 року в Чернівцях. Фестиваль проходить за підтримки Чернівецької міської ради та Чернівецької обласної ради.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.