14 вересня о 17:30 запрошуємо на творчу зустріч з народною артисткою України Адою Роговцевою. Годину видатна актриса та громадський діяч буде розповідати про свій “фронт”, про сьогодення, про життя і про кіно.

Після зустрічі відбудеться показ фільму Катерини Степанкової “Вітер зі Сходу”

Про картину:
Чи має право митець лишатися осторонь гарячих подій, які відбуваються в його країні?
Протягом 2014-2019 років із творчими виступами на схід України приїжджали актори. Виступали перед місцевими жителями, які опинилися на лінії вогню чи вимушені були покинути окуповані міста та селища, спілкувалися з військовими, які потрапляли на імпровізовані вистави прямісінько з боїв, чергувань, виїздів. Ці зустрічі змушували творчо переосмислювати війну. Оператор Олексій Степанков-Ткаченко супроводжував акторську команду і фільмував ці зустрічі, – власне, його матеріал і ліг в основу картини. В кіно також використані оригінальні воєнні хроніки Євгена Титаренка, парамедика-госпітальєра, який протягом 2014-2015-го років рятував людей на передовій і знімав відео у перший рік війни. Назва фільму пов’язана із віршем Юрія Іздрика «Теплий вітер торкається тіла як чиста сорочка», слова якого звучать піснею у фіналі. Світ війни і світ театру поєднують інтерв’ю з тими, хто долучався до акторських виїздів на схід, з військовими, які приймали акторів та ставали глядачами безпосередньо на передовій. Музика композитора Івана Оглобліна, написана спеціально для цієї стрічки записана з Камерним оркестром міста Праги.
Фільм довго чекав прем’єри і прем’єра його відбулася вже під час широкомасштабного вторгнення, і багато хто зі знімальної групи зараз захищає Україну у лавах ЗСУ.

У фільмі знімалися:
Н.а. України, Герой України Ада Миколаївна Роговцева, з.а. Автономної республіки Крим Ахтем Сеітаблаєв, н.а. України Лариса Руснак, з.а. України Світлана Орліченко, заслужений діяч мистецтв України Катерина Степанкова, Володимир Маляренко, Олександр Кришталь, Богдан Жданов, Матвій Скляренко, Ірина Горшкова

Режисер: Катерина Степанкова
Автори сценарію Катерина Степанкова, Віолетта Кіртока, Оксана Павлова
Оператор-постановник Олексій Степанков-Ткаченко
Композитор Іван Оглоблін
Продюсерська комапнія ППК К_МЕДІЯ ПЛЮС

image.png

Детальніше на сайті: https://www.ukrdim-cinema.kyiv.ua
Подія у ФБ: https://fb.me/e/6U7mMQ50H
Місце проведення: осередок Кіноспільнота в Будинку кіно (м. Київ, вул.Саксаганського, 6)

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».