21 вересня 2021 року в столичному кінотеатрі Мережа кінотеатрів “Оскар” за підтримки Embassy of Latvia in Ukraine/ Посольство Латвійської Республіки в Україні відбулась прем`єра найкасовішого фільму у латвійських кінотеатрах «Віхола душ».

На захід завітали гості із Латвії – члени знімальної групи: режисер фільму Дзінтарс Дрейберг, продюсер Інга Праневська, актор, що зіграв головну роль, Отто Брантевіц та його сценічний батько Мартинш Вільсон, який точно не вперше в Україні.

“Віхола душ» (латис. Dvēseļu putenis) — латвійська історична драма, знята 2019 року режисером Дзінтарсом Дрейбергсом. Прем’єра відбулась 8 листопада 2019 року в Латвії та 20 лютого 2020 року в Європі на Берлінському кінофестивалі. Фільм є адаптацією одноіменного роману Александрса Ґрінса, який був написаний під час його служби латиським стрільцем на Першій світовій війні.

Після того як молодий шістнадцятирічний хлопець Артурс втрачає свою матір та дім, він вирішує приєднатись до складу національних батальйонів Російської імператорської армії в надії отримати славу. Воює на полях Першої світової війни, де втрачає батька та брата, і швидко зневірюється. Зрештою, Артурс повертається до новоствореної батьківшини Латвії, щоб почати життя спочатку.

Цікаві факти: В фільмі знявся колишній міністр оборони Латвії Раймондс Берґманіс, а також діючий міністр Артіс Пабрікс — в масовці.

Усіх запрошуємо на перегляд фільму в українських кінотеатрах з 23 вересня!

Ukrainian Film Distribution
1-й блог-журнал України Lucky Ukraine
Засновник видання Олеся Тарасенко
Lucky Ukraine PR Agency

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».