Художниця Неллі Дробот: Ми з України. Нам більше нічого боятися!

Коли війна почалася в Україні – це перевернуло свідомість усіх громадян, тепер їхнє життя вже ніколи не буде таким як раніше. В ці складні для країни часи, усі намагаються робити щось для держави, поки ЗСУ захищають фізично, митці – творять на підтримку України.

Неллі Дробот – українська художниця, родом з Одеси, виставки якої проходили в кількох країнах світу. Нещодавно вона створила серію картин про війну в Україні під назвою «Паляниця» в інтерв’ю художниця розповіла про те, як воно, творити під час війни.

– Ви митець і маєте свій творчий шлях, яким він був?

Він не був особливо тернистим, бо я мала план.

Сьогодні я на цій хвилі і не йду проти неї, швидше відчуваю потік, людей і творю те, що йде від душі. Так я з тваринного світу перейшла на еротику, а з неї на патріотичну тему. Але до чуттєвої тематики обов’язково повернуся незабаром.

– 24 лютого, в цей день змінилося життя усіх українців, яким був цей день для Вас?

Він був для мене як фінальною точкою минулого життя і початком, заголовною літерою нового життя. О 5-тій ранку спрацювало ППО і все змінилося. Начебто розкрився чорний секретний ящик. Розкрилися обличчя, люди. Кожен виявив себе на 100% таким, яким він є. Це найважливіший день історії.

– Війна – це мабуть найстрашніше, що може статися в житті людей, як боротися з страхом, стресом?

Страх, стрес, паніка, істерика цілком нормальні у цій ситуації. Але є одне «але», ці почуття вбивають нас, руйнують зсередини. Тож доведеться взяти себе в руки.

Я люблю дихальні вправи і сісти розписати різні варіанти результату ситуації, просто спокійно подумати. Від найпозитивніших, до найжахливіших. Коли ми всі пропустили через себе, усвідомили, що паніка відступить. Далі справа за малим, якщо Ви знаєте, якщо Ви з собою товаришуєте, то Ви знайдете баланс емоцій і почуттів з розумом і оцінкою реальності. Якщо ні, то Вам доведеться з собою познайомитися, тому що можете збожеволіти від страху

– Ви, не дивлячись на весь біль і сум, який переживає український народ створили серію патріотичних картин, що Вас надихнуло?

Моя підтримка важлива зараз як ніколи, я це чудово розумію. Я хочу допомогти людям, відвернути їх, порадувати, розсмішити, підтримати. Зараз це моя ціль.

– Ви часто малюєте зараз?

Так, наскільки можливо щодня. Так як тривоги часто вночі, то ось він, мій зоряний час

– Мистецтво – це також зброя, що побажаєте творчим колегам, де варто брати натхнення в такий час?

Це залежить від людини та її внутрішнього світу, мені ніколи не потрібно було якесь диво, щоб малювати. Я чую себе – малюю. В мені багато всього, я багато чого бачила, читала, розглядала, поглинала. Чим себе наповниш, те й отримаєш і справа не у натхненні. А побажати хочу, мабуть, сміливості. Будь сміливим і висловлюй себе, не бійся засудження. Ми з України. Нам більше нічого боятися!

– Скільки картин в патріотичній колекції?

~20 діджитал артів. Незабаром почну малювати олією

– Ви плануєте виставки найближчим часом в Європі?

Так, обов’язково! Люди мають бачити Україну з різних боків, особливо у такий складний час!

– Зараз усі публічні люди намагаються допомагати Україні, Ви також?

Звісно. Я люблю свою країну, я громадянка України. Я пишаюся своїм синім паспортом із тризубом. Я не можу залишатися осторонь. Слава Україні!

Більше про Неллі Дробот:

https://drobotnelly.com/

https://www.instagram.com/drobotnelly/

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.