Катерина Косик: “Я дуже ініціативна людина. Мені подобається продумувати та створювати проєкти, які будуть принести користь”

Сьогодні у нас в гостях CEO брокерської страхової компанії CK SEGUR, громадська діячка та волонтерка Катерина Костик, яка розповість про свою діяльність, підтримку українців в Іспанії, яким довелось залишити батьківщину через війну, та про важливість благодійної діяльності.

– Давайте познайомимося.Розкажіть коротко про себе?

Мене звати Катерина Костик, і я народилася та виросла в Україні. Бувши студенткою, переїхала до Іспанії. Мені завжди хотілось зв’язати своє життя із юридичною сферою і я чудово ладнала з людьми та розуміла їх потреби. Навіть далеко від батьківщини я не хотіла втрачати зв’язок зі своїми земляками. Саме тому у мене з’явилась ідея створити брокерську компанію, яка буде приносити насамперед користь нашим людям, оскільки рідною мовою завжди легше зрозуміти тонкощі страхування. Незабаром ідея була втілена у життя, тоді й з’явилася страхова брокерська компанія CKSEGUR.


– Як ви ставитеся до благодійної та волонтерської діяльності?
Я впевнена, що висвітлювати й підтримувати волонтерську працю, це не просто важливо, це необхідність. Чим більше ми будемо висвітлювати сам процес та його результати, тим більше людей ми надихнемо робити те саме. Волонтерство та благодійна діяльність – це значущий елемент боротьби за перемогу України, боротьби за добробут нашого народу. Це тил який допомагає та підтримує.


-Чи бере участь ваша компанія CKSEGUR у благодійній діяльності?
Звісно, наша компанія бере активну участь у благодійних проєктах та допомагає волонтерським організаціям. Ми товаришуємо з асоціаціями українців у Мадриді, активно підтримуємо їх діяльність, беремо участь у їх ініціативах. Також ми самостійно розробляємо благодійні ініціативи разом із фондами великих іспанських страхових компаній.


Що такого особливого в CKSEGUR, чого немає в інших страхових брокерських компаніях Іспанії?
Я хотіла б відзначити, що CKSEGUR – це не черговий страховий брокер. Головна особливість полягає в тому, що пріоритет нашої діяльності – це допомога у страхуванні та управлінні ризиками для українців їх рідною мовою. На додаток, ми надаємо багато супутніх послуг, таких як, юридична допомога, щоб полегшити життя наших співвітчизників у чужій країні.
Оскільки я сама українка, я чудово знаю, з якими складнощами можуть зіштовхнутись люди, які були вимушені емігрувати на чужину. Основна частина моїх співробітників складається з українців, які допомагають у питаннях підбору страхових продуктів, укладання договорів, а також будь-яких інших процедурах, пов’язаних зі страхуванням. Це вкрай важливо, особливо у випадках автомобільних аварій. Наші адвокати допомагають розв’язувати спірні питання, переглядають висновки поліції, чи, якщо потрібно, спілкуються з іншими учасниками ДТП.
Ми допомагаємо нашим землякам подолати не лише мовний, а й бюрократичний бар’єр в Іспанії. Що більше, ми намагаємося зменшити їм ще й фінансові витрати.


Чи підтримують вас у вашій благодійній діяльності іспанські партнери?
Так, безперечно. За останній рік спільно з такими великими страховиками як REALE, MUTUA DE PROPIETARIOS, ADESLAS, SANITAS, CASER ми розробили страхові продукти на особливих умовах для українців.
Завдяки нашому проєкту, створеному спільно з компаніями Sanitas та Adeslas, ми маємо можливість надавати приватне медичне страхування українцям без доплат, без періоду очікування, із включеним стоматологічним полісом за цінами суттєво нижчими від середньоринкових.
Також у нас у розробці знаходиться загальнонаціональний проєкт підтримки та допомоги у страхуванні для всіх асоціацій та їх членів.


– Чи є якісь українські асоціації в Іспанії, з якими CKSEGUR тісно співпрацює? Чи можете ви розповісти про ваші конкретні благодійні ініціативи?
Я впевнено можу сказати, що я дуже ініціативна людина. Мені подобається продумувати та створювати проєкти, які будуть принести користь. І я завжди рада, коли до мене звертаються за допомогою з таких питань. Особливо асоціації.
Ми працювали над багатьма проєктами спільно з асоціаціями, які об’єднані з Україною в Мадриді. Наприклад, з асоціацією «Unidos con Ucrania» ми перебуваємо у процесі розробки соціального проєкту, метою якого є надання українцям соціального житла в Іспанії.
До цього ми сприяли цій асоціації, надаючи кошти, зібрані з кожного медичного поліса, оформленого нашою компанією CKSEGUR, на гуманітарну допомогу.
Також наша компанія була спонсором благодійного концерту Олега Скрипки у Валенсії, Мадриді та Мурсії.


– Як зараз справи у вашій компанії? Які цілі та завдання стоять перед CKSEGUR у 2023 році? Чи пов’язані вони з благодійністю?
CKSEGUR так само має намір допомагати українцям по всій Іспанії в питаннях страхування. Ми розширюємо спектр своїх послуг дедалі більше, виходячи з потреб нашого головного клієнта – українських експатів.
Також останні кілька місяців пріоритетом нашої діяльності у рамках благодійності є пошук рішень у сфері оренди соціального житла для українців. Ми побачили, що безліч матерів-одиначок, неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, людей з невеликими чи нульовими економічними ресурсами були змушені залишити свої будинки через війну і їм просто нема де жити.
На початку червня в життя буде втілено інший наш проєкт, розроблений спільно з фондом великої іспанської страхової компанії CASER, мета якого – допомогти дітям із сімей, які були змушені залишити Україну.
Ми маємо намір ще більше заручитися підтримкою фондів великих страхових компаній для здійснення благодійних проєктів, покликаних допомогти українцям.
Я хотіла б підкреслити, що команда CKSEGUR співпрацює з іспанськими страховими компаніями, аж до того, що ми розробляємо з ними страхові продукти для українців на особливих умовах. Ми маємо можливість звертатися з ініціативами до їхніх фондів. Я завжди готова до пропозицій та відкрита до співпраці.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.