Інтерв’ю з Ланою Громаковською та співаком GREMO

Нещодавно відбувся благодійний захід, на якому українські далекобійники зібрали для України близько 100.000 доларів.

Концерт пройшов за підтримки благодійного фонду Viva Ukraine і зібрав чималу кількість медійних персон. Зокрема на події було продано український з підписами президента України Володимира Зеленського та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за 69.000$

Ми поспілкувалися із організаторами заходу Ланою Громаковською та співаком GREMO.

Запитання до Лани Громаковської

⁃ Чи часто в Чикаго організовуються заходи на підтримку України?

З початку повномасштабного вторгнення 24 лютого в людей за кордоном життя зупинилося. Я пригадую свої відчуття, це була біль, розпач, страх. Як так? В Україні мої рідні сестри, брати, діти.  Хоч я живу тут вже понад 20 років, але моя родина там. Я за паспортом громадянка Америки, але це ніяк не змінило мого відчуття в душі. Розмовляю я українською, допомагаю я в більшості українцям. Спочатку організовувалися масштабні мітинги на підтримку.

Ми завжди, щось просили й ці мітинги змінювалися з одного на інший. Потім пішли концерти, людям потрібно було хоч якось відпочивати. Деякі волонтери йшли зранку до роботи, а в ночі пакували контейнери. Перший наш захід ми були перші, хто ризикнув провести тур в підтримку України, ми дуже переживали чи правильно всі сприймуть. Моя компанія CHICAGO UA INC, що має досвід в організації, та промоутерська компанія Show impuls об’єдналися, ще до нас долучилися зірки українського шоу-бізнесу: Злата Огневич, Альоша, Казка, Василь Бондарчук. А в кінці туру долучився ще й GREMO, бо, на той період він полетів в Україну з гуманітарними цілями. Тур був успішним ми зібрали понад півтори тисячі глядачів, велику суму грошей.  Кошти ми розподілили рівномірно між благодійними фондами міст в яких проводились заходи.

⁃ Як виник задум організувати аукціон і хто був ініціатором?

Задум виник в одного з засновників Viva Ukraine Володимира Сірякова  та в його команди.  Я мало вірила що це дійсно буде, але вони це зробили. Це було досить нелегко – отримати за лот прапор, підписаний президентом Володимиром Зеленським, Валерієм Залужним, Азовцями. А потім ще й отримати рекордну суму за нього.

⁃ Де саме проходив захід? Яка мета аукціону? Які лоти були представлені на аукціоні?

Захід проходив в старовинному залі в Чикаго “Logan Squer Auditorium”. Оскільки це була дата наближена до “Halloween” ми вирішили зробити це в “Gatsby style”. Ми розуміли, що всі хочуть перевтілитися, тому ми хотіли створити красивий антураж в цей вечір, без страшилок, скелетів і всякого такого. Розіграші були різні. Окрім прапора з молотка пішли картини зі зображенням Зеленського, Бендери, Тараса Шевченка, а ще – шахи ручної роботи. А саме основне це  – картина, де вишита карта України, вона увійшла до книги рекордів Гіннеса.

⁃ Прапор, що продали за 69 000 доларів. Що це був за прапор? Як саме його продали за такі кошти? Куди пішли кошти з аукціону?

Дійсно прапор, який підписаний такими людьми, є цінним і це дійсна  – скарб. Вдалося його продати за такі кошти завдяки Віктору Гевко “Vip Ternopil”. Це був “вибух”, він нереально креативна особистість, без нього цей прапор пішов би напевне за 20 тисяч  доларів максимум, але він зробив неможливе.

⁃ Хто долучився до заходу? Як артисти, відомі люди вирішили долучитися?

Долучилися до нас зіркові гості з України: Віталій Козловський, Positiff, Руслан Ханумак. А з місцевих – EMIGRANT, Василь Бондарчук, Мантра Мольфара, Джазовий бенд.

Ну і звісно наш GREMO. Сам він з Білорусії,  він сам вивчив українську мову, розмовляє, співає нею, та допомагає українцям. Він їздить до України та допомагає, по факту!

⁃ Чи плануєте повторювати такий хороший досвід проведення аукціонів?

Так! Звісно, адже аукціони дають можливість зібрати кошти, всі розуміють, що організація івенту тягне чималі витрати. І отримати кошти з аукціону –  велике діло: людина отримує подарунок, а ми можливість допомогти Україні. Наша місія зараз – допомагати, не зупиняючись, адже попереду зима. Через такі заходи ми можемо нагадувати, що ми є, ми підтримуємо, і ми боремось на своєму фронті!

Співак  GREMO також відповів на наші запитання.

⁃ Ви багато зробили благодійних концертів в Україні, чи продовжуєте підтримувати цю ініціативу в США? Та чим відрізняються благодійні концерти в Україні та в США?

Так, ми й надалі підтримуємо цю благодійну ініціативу у США. Ось нещодавно моя дружина організувала благодійний аукціон, артисти з України приїжджали підтримувати, я теж долучився до цього аукціону. Для мене концерти у США та Україні дуже відрізняються, насамперед це настрій публіки, різний менталітет. Українському народу ці концерти зараз необхідні, їм треба морально трохи відпочивати від війни, їм важко.І я чим можу, тим допомагаю і надалі буду це робити. Українська публіка дуже вдячна за ці концерти, вони мене так зустрічали, як не в одному містечку США. Мені це так гріє душу. До сліз, чесно. В Америці все інакше, і це відчувається. В них немає війни. Вони не в тому стані, що знаходяться українці, їм морально легше і вони можуть хоч кожен день ходити по концертах, там зовсім інше життя. Але хочу сказати, що донатять американці багато і я безмежно вдячний їм за це. Вони дуже підтримують українців.

 ⁃ Як діаспора в Чикаго долучається до благодійності та допомоги Україні?

Вони неймовірні, чесно. Мешканці Чикаго коли дізналися, що РФ напала на Україну, вони активізувалися та активно долучилися до допомоги українцям, як фінансово, так і гуманітаркою. Памʼятаю, що люди донатили десятки тисяч доларів, зараз вже не так активно, тому що в Америці зараз з економікою трохи складніше стало, ніж було. Я тут мешкаю і бачу, як все відбувається. Американці щедрі, але про себе вони не забувають. Ще у Чикаго є благодійні фонди, які збирають кошти й потім відправляють в Україну.

 ⁃ Які ваші враження від аукціону?

Ой, це було просто неймовірно. Ми не очікували що буде так круто. Ми думали, що продамо прапор за ну десь за 20 тисяч доларів, а тут  така рекордна ціна. Там багато було лотів, але цей був найкрутіший. Я навіть собі його хотів. Мене так мотивують такі заходи. Я гордий, що я до цього причетний, що можу допомагати.

Оскільки  ви житель США, ви приймали когось з артистів, які брали участь в аукціоні, у себе вдома?

-З самого початку війни ми приймаємо людей у себе дома. Одна сімʼя з України жила у нас місяць. Наш дім постійно відкрити для людей, яким потрібна допомога. Запрошуємо й артистів до себе. Нам подобається допомагати людям, це добра справа. Тим паче коли ми з дружиною організовуємо благодійний концерт чи аукціон, то я вважаю, що ми повинні подбати про готель для артистів, а так в нас є будинок, де ми можемо розмістити у себе декількох артистів. Ми завжди раді новим знайомствам. Чесно, я був би радий, якби я приїхав до України та мене хтось з колег до себе запросив. Тому що готелі – це готелі, а гостинність від колег це набагато приємніше.

 ⁃ Коли плануєте прибути  в Україну?

– Планував приїхати ще в жовтні, але через те, що були масові обстріли, не було світла, ми перенесли поїздку на листопад. Думаю в кінці листопада приїду до України. В планах зробити концерти містами України. Планую записати альбом з Вадимом Лисицею.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.