"Інша весна": Віталій Козловський випустив кліп-хроніку воєнної столиці

Щемливі кадри розтрощених будівель та зламаних людських життів.

Хроніка воєнної столиці, яку показав Віталій Козловський у своєму відео.

Від самого початку війни співак залишається в Києві і саме тут, під постійні звуки сирен та вибухів записав пісню “Інша весна”.

Віталій Козловський: “Це повстанська пісня,її автори Йосип Струцюк та Вадим Гаркавий. Вона була написана у 1985 році і має дуже цікаву історію. Автори надихнулися на її написання після перегляду світлин з Волині 40-50х років. Там тоді точилися кровопролитні бої, а на світлинах поряд з мужніми вояками української повстанської армії – привітні та вродливі дівочі обличчя. Вони не пошкодували своєї молодості та життя, щоб боротися за вільну Україну. І сьогодні рядки цієї пісні – у саме серце.

Наші прекрасні люди, які планували жити, будувати, працювати, створювати сім’ї, народжувати дітей, мужньо стали на захист нашої України від кривавого окупанта”.

Відео відзняте в Києві,у місцях, де стискається серце – адже вони зазнали найбільших ворожих ударів у столиці. Це не відеокліп у звичному розумінні цього слова, це швидше оперативна хроніка, кожен кадр якої – живий та чесний.

Віталій Козловський: “Руйнування жахливі. Без болю дивитись на це не можна.  Неможливо повернути людей, яких вже немає. Ця відеоробота – це крик душі кожного українця та звернення до всього світу – бути небайдужими до цього геноциду та нашого горя”.

Зібрали команду однодумців, які залишилися в місті. Знімали на невеличку портативну камеру, фотоапарат та телефон.

Поки проходив процес знімання, підходили люди, ділились історіями.

Чоловік в літах спав у своїй квартирі, коли прилетіла ворожа ракета. Квартиру,як і весь під’їзд, зруйнувало повністю. Його завалило. Дивом вибрався з-під уламків живим. Улюблена кішка загинула, бо легка, і її сильно кинуло об стіну від ударної хвилі. Розповідає про сусідів – не всі з них пережили цей удар. Тепер він живе  у знайомих, і щодня приходить дивитись на те, що лишилось від колишнього спокійного життя.

Поряд стоять бабуся з маленькою онукою, сусіди. Вдивляються у обгорілий каркас будинку і нарешті знаходять вікно на 6 поверсі. Розповідають, що там жила найкраща подруга дівчинки, до неї часто приходили в гості в цю квартиру. Тепер від неї залишилися чорні порожнечі вікон.

Навколо дому розкидане те, що було улюбленими речами, частинками мирного щасливого життя людей, а крізь ці уламки пробиваються весняні першоцвіти.

У будинку, біля якого вдарила ракета, повністю випала стіна. На землі – глибока воронка від удару. Довкола – уламки меблів, чорні скелети обгорілих автомобілів. Чоловік прийшов у залишки квартири, щоб забрати те, що вціліло. Збирає найдорожче – родинні фото, рідні серцю дрібниці. Скарби, які тепер можна вмістити в одну невелику сумку.

Віталій Козловський: “Розговорилися з ним. Світла людина та оптиміст. Попри жахливу розруху  навкруги, каже, що духом не впаде, життя продовжується, вірить, що все відбудуємо, головне – Перемога України! Ось такі наші люди, щирі, сильні, світлі, незламні. З такими людьми ми все подолаємо!”.

Маленька Єва-Марія з мамою і бабусею живуть в будинку неподалік від того місця, куди вдарила ракета. Їй 4, але вона вже розрізняє звуки ударів і навіть заспокоює маму: “Не хвилюйся, це ППО”. Дівчинка теж з’являється у відео разом з мамою Наталею.

Віталій Козловський: “У малої, в її найбезтурботніші дитячі роки  – дорослий серйозний погляд. Війна вже залишила свій страшний слід.

Я впевнений в нашій Перемозі. Так воно і буде!”

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.