Станом на 1 серпня, у Львівській області офіційно зареєструвалися 245 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З-поміж них майже 750 дітей з аутизмом. Вони потребують допомоги — системної реабілітації та соціалізації.

Благодійний фонд “Майбутнє для України” вже у грудні відкриє у Львові розвиваючий хаб для дітей із розладами аутистичного спектру “Левчик” за підтримки Інклюзивно-ресурсних центрів у Львові, а також Львівської міської державної адміністрації. Команда вже підписала договір оренди в історичній будівлі будинку культури площею 600 кв. метрів.

У закладі надаватиметься перевага дітям переселенців, оскільки через війну та вимушений переїзд, діти з розладом спектру аутизму (РСА) перебувають у сильному стресі. Це може нашкодити їхній психіці та спровокувати затримку у розвитку на роки.

У програмі передбачені такі корекційні заняття: ABA-терапія та PECS-терапія, заняття з логопедом й нейропсихологом, арт-терапія, сенсорна інтеграція, адаптивна фізкультура, кінезіотерапія тощо. Зокрема ігрові вправи спрямовані на фізичний та емоційний розвиток, допомогу у соціалізації, підвищення рівня володіння власним тілом.

У Фонді розповідають, що планують допомагати понад 100 дітям із розладами аутистичного спектру щомісяця.

“Люди швидко включаються у допомогу військовим. І це правильно, бо всі хочуть якомога швидшої перемоги. Ми як фонд думаємо про майбутнє України, а це наші діти. Надважливо зараз дбати про їхній психологічний стан. Тому допомога дітям є для нас одним із пріоритетних напрямків”, — зазначає директорка зі стратегії FFU Олена Ніколаєнко.

Для підтримки діяльності хабу потрібно майже 800 тисяч гривень на місяць. Саме тому Фонд незабаром розпочне фандрейзингову кампанію, щоб якнайшвидше забезпечити діяльність центру на найближчий період.

Від Ксенія Тейлор

ПИСЬМЕННИЦЯ. Автор книг з комунікації, квантової психології, психотерапії, особистісного розвитку, психології спілкування, романів-фентезі. Квантовий психолог. ПСИХОТЕРАПЕВТ. Психолінгвіст. Сімейний та дитячий психолог. Психосоматолог. Дійсно член Української Асоціації Психотерапевтів, Європейської Асоціації Психотерапії (ЄАП). Науковий діяч. Міжнародний СПІКЕР. Автор інноваційних освітніх програм, навчальних курсів з популярної психотерапії, ефективної комунікації, психології спілкування, психології особистості, лідерства, командоутворення, брендингу, особистісного позиціонування, корпоративних тренінгів. Founder Best Taylor Company.