Цілісний майновий комплекс Державного підприємства “Національний центр Олександра Довженка передано до сфери управління Державного агентства з питань кіно.
Рішення було ухвалено на засіданні уряду вчора, 26 січня.
До цього установа знаходилася у відання управління Міністерства культури та інформаційної політики.

Держкіно було доручено протягом трьох місяців затвердити стратегічний план розвитку державног підприємства.

Мета прийняття рішення – ефективне управління об’єктами державної власності, а також сприяння належному виконанню покладених на Держкіно завдань.

Національний центр Олександра Довженка – державний фільмофонд України, аудіовізуальний архів. Це єдиний в Україні член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF).
Довженко-Центр об’єднує сучасне фільмосховище з системою клімат-контролю, єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатеку та власне видавництво й здійснює збереження, популяризацію, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та за кордоном.

Таке рішення було на часі.
Бо за останній рік серед “підвішених” Мінкультом питань опинилися:
– фінансування діяльності Центру – другий рік поспіль інституція працює без погодженого фінансового плану,
– статус Державного фонду фільмів,
– статус і збереження музейної, архівної та фільмової колекцій, що зберігаються Центром,
– не призначення генерального директора Довженко-Центру – переможниця конкурсу на посаду генерального директора донині – В. О.,
– відсутність ключових показників ефективності або KPI,
– сумнівна згода на приватизацію будівель Центру,
– ігнорування чисельних запитів та питань, що мають вирішуватися органом управління.

Ефективність рішення про передачу до Держкіно можна буде оцінити через якийсь час. Залежатиме вона насамперед від того, наскільки буде врахована думка Довженко-Центру як професіонала у сфері збереження, дослідження та популяризації кінематографу.

Експертність Довженко-центру визнана на світовому рівні. Довженко-Центр є членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF), куди також входять British Film Institute (Велика Британія), EYE Museum (Нідерланди), Austrian Film Archive (Австрія), Filmoteka Narodowa (Польша), Deutsche Kinemathek (Німеччина) та інші провідні кіноархіви та фільмові фонди світу.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.