Було опубліковано підсумковий програмний документ XІV Національної ЛГБТІ-конференції України «Здоров’я нації: гідність, рівність та права» (25–26 листопада 2021 р., м. Київ та онлайн).

Документ охоплює сферу соціальних, медичних послуг і послуг громадського здоров’я, сферу прав і свобод людини, сферу лідерства та залучення.

Програмний документ визначає шляхи розвитку руху у сферах соціальних, медичних послуг і послуг громадського здоров’я для ЧСЧ/ЛГБТІ в Україні; прав і свобод людини; лідерства та залучення.

Серед планів, визначених Дорожньою картою на 2022 рік – розвивати мережі дружніх до ЛГБТІ лікарів, проводити навчання медичного персоналу, зокрема сімейних лікарів, проводити моніторинг незаконної, екстремістської діяльності правих та ультраправих сил, притягати винних до відповідальності, пришвидшити запровадження в Україні правового визнання цивільних партнерств, провести дослідження мови ворожнечі щодо ЛГБТІ з боку українського політикуму, посилити взаємодію з бізнесом, та багато іншого.

У Києві на 14-ту Національну ЛГБТІ-конференцію зібралося близько 100 активістів та активісток ЛГБТІ-руху, партнерських організацій, союзників та союзниць. Більше 500 людей дивилися подію онлайн у прямому етері. Учасників та учасниць привітали національні організації, міжнародні партнери, а також посольства дружніх країн — Норвегії, Швеції, США, Нідерландів.

Під гаслом «Здоров’я нації: гідність, рівність та права» на Конференції обговорили здоров’я ключових груп, свободи й права для ЛГБТІК+ в умовах COVID-19, а також визначили шляхи подолання впливу пандемії на здоров’я та благополуччя ЛГБТІ-людей.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.