1 серпня 2022 року виповнюється 731 рік Швейцарії. Швейцарія вважається найбільшою країною у світі з часткою іммігрантів, що становить 26% від загального населення, де 38% постійних мешканців мають міграційне походження.

Завдяки цим фактам Diaspora TV Switzerland, єдине телебачення, присвячене мігрантам та транслює інформацію 18 мовами. Саме 1 серпня канал відзначає день офіційного запуску та стане представленим ​​як офіційний канал у місцевій мережі Swisscon Blue TV, Channel 2106.

На шикарній церемонії були присутні представники 7 посольств та мер місцевого міста Золлікофен, де розташовані студії Diaspora TV.

Під час церемонії Його Високоповажність Посол Нігерії в Берні Мадугу Баба перерізав стрічку, оскільки Нігерія є країною походження директора Diaspora TV Switzerland: Марка Баміделе Еммануеля.

Повітряні кульки в кольорах каналу, прикрашали студію, а обрана аудиторія насолоджувалася приємним моментом.

Мер Цоллікофена, пан Даніель Біксель, висловлює свою вдячність Diaspora TV за чудову роботу, яка показує останні новини та навчає мігрантів, допомагаючи процесу інтеграції з найкращими результатами.

Роль Diaspora TV є ключовою для швейцарського суспільства, сказав пан Еммануель, водночас звернувшись до всіх представників посольств із проханням про співпрацю, щоб допомогти процесу інтеграції їхніх громадян на території Швейцарії.

Серед гостей події від сторони української діаспори була запрошена Олеся Тарасенко, засновиця Ukrainian-Swiss Foundation VIDNOVA та українських видань, ведуча на Creative Society TV, яка дуже високо оцінила роботу каналу з допомозі в інтеграційних процесах для українських біженців.

В планах каналу Diaspora TV розширення мовлення та більш налагоджена співпраця по створенню контенту для української діаспори, яка наразі складає більше 60 тис осіб, а це 1,5% від загальної чисельності населення Швейцарії. 

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».