Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання. Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу. 

День вишиванки відзначається у третій четвер травня. Тобто цього року припадає на 19 травня. 

Українські зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу.

Віталій Козловський, співак, ведучий каналу М1: «Вишиванка – це не просто наш національний одяг. Це – один із символів України. І зараз, в складні часи війни, це наш оберіг. Це те, що об’єднує українців по всьому світу. А ще – це дуже стильно і красиво! Для мене вдягати і носити вишиванку – це почуття гордості за те, що я українець».

Наталія Могилевська, співачка: “Вишиванка – це не просто національне вбрання, це наша історія та оберіг. Колись для наших предків це був повсякденний одяг, і мене дуже радує, що ми повертаємося до цього, з кожним роком все частіше можна побачити людей у вишиванках просто на вулиці без певних привидів.

Дякую нашим дизайнерам, які прославляють і далі наш національний одяг не тільки в Україні, а й закордоном! Це і Yuliya Magdych, і Vita Kin та багато інших брендів, які одягають весь світ в українську вишиванку.”

KAMALIYA, співачка: “Для мене вишиванка – це символ свободи, перемоги добра над злом та непохитної віри. Маю у гардеробі багато вишиванок з різних куточків України. Кожен “малюнок” несе якийсь особливий індивідуальний зміст. Вишиванку, до речі, з радістю носять не тільки мої донечки, але й чоловік – пакистанець”.

Оля Цибульська, співачка, ведуча М1: “В дитинстві хотілось модних джинсових штанів і блуз по останньому сезону. Але я мала великий приклад – свою прабабусю Мотрю. Наймодніша у селі, найкрасивіша серед бабусь на лавці, вбрану у все, що вишила своїми руками. Тепер розумію, що це був кутюр найвищої проби. 

Якось так вийшло, що нам потрібен день “чогось”, аби згадати, що це “щось” в нас є. Цілуємо коханих 14 лютого, даруємо дівчатам квіти 8 березня. Хочу, щоб мій син знав, що вишиванка – це не тільки раз в рік для фотки в інстаграм. Це унікальний стиль, який йому придумали предки задовго до появи стилістів.

Вишиванка доводить, що історія – це не нудно. В багатьох країнах національних одяг живе в запилених архівах, енциклопедіях і музеях. А в нас вона в тренді завжди. Коли ти сексі киця, серйозний бос чи багатодітна мама. Це так круто!”

Денис Жупник, ведучий М1: “Вишиванка – це наша гордість, унікальність і потужна зброя! Самоідентифікація!

Але вона працює тільки в комплексі – вишиванка, мова і любов до України!

Сьогодні, вдягаючи вишиванку, я прошу тільки про одне – мир в Україні. Але знаю точно, що  він настане дуже скоро, адже у нас є Збройні Сили України!”

Маша Виноградова, ведуча М1: “Зараз вишиванка для мене – це особливий ідентифікатор того, що я Українка. Ми з дочкою наразі закордоном і вона, в деякій мірі, є для мене відчуттям дому.”

Таня Лі, співачка, ведуча М2: “Ви коли-небудь пробували вишивати вишиванку? Це кропітка праця, яка вимагає витримки, уважності, працелюбності і орієнтовності на результат. Це символ українського народу, і зовсім не дарма! Те саме, можна сказати про кожного українця зараз. Адже ми сильні, працелюбні, тактичні та орієнтовані на переможний результат. І все що ми робимо – зроблено з любов‘ю 💙💛

Сергій Подвеза, ведучий М1: “Вишиванка – це мій оберіг, бронік, який захищаю мою українську душу ! Вона, своєю чарівною силою та магію предків надихає мене на патріотичну творчість та оберігає от всіх негараздів!  В мене декілька вишиванок, але є одна, особлива, її мені вишила люба тещинька по старовинним подільським ескізам! Цю вишиванку я вдягаю найчастіше”

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.