Пандемія на кілька років позбавила нас одного з найрозкішніших та найочікуваніших кінофестивалів світу, однак цієї весни Канни знову зустрічали гостей.

Цього року Каннський кінофестиваль повернувся у свої традиційні травневі дати, проте урочисте відкриття та наступна фестивальна програма проходили з іншим об’єктом уваги – з військовим акцентом через ситуацію в Україні.

Кінофестиваль завжди виділяється червоною лінією гламуру та політики, але забути про події в Україні, хоч і на час кіноогляду, організатори та митці не змогли. Керівництво фестивалю та журі заборонили появу делегацій та ЗМІ з Росії, офіційна церемонія відкриття розпочалася з відеозвернення Президента України Володимира Зеленського, зомбі-комедія Мішеля Хазанавічуса з Береніс Бежо у головній ролі, яка спочатку називалася «Z» на прохання української сторони була перейменована на «Ріж» !» та інші знаки співчуття та доброти до України продемонстрували Канни. Цього року країна, яка вже кілька місяців бореться з агресією Росії, представила два фільми молодих українських режисерів: «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука та «Бачення метелика» Максима Наконечного.

Набережною Круазетт світові зірки та лідери думок своїми вбраннями висловлювали підтримку Україні. Цьогоріч Каннський кінофестиваль рясніє блакитно-жовтими сукнями, костюмами та аксесуарами. І все це неспроста. Чимало знаменитостей, серед яких голлівудська акторка Шерон Стоун та зірка серіалу «Гра в кальмара» Лі Чон Че, обирали на червону доріжку речі в блатно-жовтому кольорі.

Модель з Кропивницього Аліна Байкова вийшла на червону доріжку у яскравому рожевому платті, однак її образ доповнювали українські символи. Манекенниця тримала у руках прапор України, а на сукні майоріла синьо-жовта стрічка.

Лі Чон Че, який зіграв у відомому серіалі «Гра в кальмара» головну роль Кі Хуна під номером 456, підтримав Україну на Каннському кінофестивалі. Він доповнив свій жакет блакитно-синьою хустиною.

Представник американо-ізраїльського холдингу Shabshai Technology Олена Гіяновська постала у сукні від українського дизайнера Катерини Чепак. Стейтмент «No War» красувався на корсеті кутюрної сукні Олени, транслюючи віру в якнайшвидшу перемогу та уособлення сили мистецтва у миротворчій місії всього фестивалю.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».