BRSFSKY продовжує шокувати публіку у новому кліпі «Стадо»

BRSFSKY (Денис Борисовський) презентує епатажний кліп-антіутопію «Стадо». Це соціальний протест проти колективізму, безликості, страху, мовчання та безвідповідальності. І хоча кліп знімали до війни, в ньому можна вловити міжрядковий жорсткий сарказм про форму правління рф, а також спосіб мислення її громадян. Змішання стилів, почуттів, слів та емоцій… І головне питання: як у цьому всьому не загубитися? Все просто – треба слухати себе.

«Натовпу як такого й немає. Він у нас у голові. Боятися — це нормально. Але ніколи не перекладайте відповідальність на когось. Адже, щоб жити власним життям, потрібно робити власний вибір», — коментує BRSFSKY.  

Артист підкреслює, що музика для нього — це притулок, де можна повністю бути тим, хто ти є. А пісні виникають для відновлення балансу: не лише слухати інших, а й створювати своє.

Кліп пронизаний атмосферою напруги: починаючи від холодних відтінків освітлення й корекції кольору аж до статичних кадрів на початку, де кожен боїться припуститися помилки, навіть оператор. Це наймасовіший кліп у біографії Дениса. На майданчику було залучено 50 осіб, а зйомки тривали 32 години. Спецодягу, мальовані очі, телевізори – у кліпі багато символізму, аж до вибору знімального майданчика.

«Ідея кліпу виникла під час прослуховування пісні, меседж якої мені дуже зрезонував. Сам я народився і виріс у Дніпрі — у місті, яке раніше було найбільшою індустріальною столицею. Мої батьки з робітничого класу: у мами освіта конструктора ракет, вітчим понад 40 років працював на заводі. Вони хотіли, щоб і я став частиною цього безликого механізму виробництва, а я все життя хотів займатися творчістю. Тому ідею кліпу я наповнив протестом проти свого минулого, в якому я ріс. Коли я презентував готову ідею Денису, він був у захваті, і ми одразу розпочали підготовку. Довго вибирали локацію, хотіли знайти щось, що відповідає духу минулого, місце з атмосферою натовпу як єдиного цілого. Зрештою ми зробили свій вибір — всі зйомки проходили у Дніпрі на території колишньої фабрики», — згадує режисер Артем Шарапов.

Пісня різко відрізняється від усього, що творив BRSFSKY раніше, ніби теж протестує проти звичного укладу. Вперше артист використав речитатив: незвичайна і навіть подекуди дивна ритміка тексту лише підкреслює та нагнітає тривожність. А у кліпі ми бачимо Дениса у незвичному агресивному образі. Адже саме завдяки здоровій агресії ми можемо відстоювати особисті кордони.

Історія про чесність, пошуки себе, індивідуальність та самовираження червоною ниткою пронизує творчість Дениса Борисовського. І цей кліп – не виняток. BRSFSKY звертається до аудиторії з однозначним чітким меседжем, який звучить наприкінці треку: “Не втрать себе у шумі натовпу”.

А ви як вважаєте, є щось гірше, ніж бути як усі?

____________

BRSFSKY — сольний проєкт Дениса Борисовського, родом з Дніпра. Саме він автор нашумілого у 2021 році синглу “SEX”, а також колишній айтівець, який пішов у творчість. За плечима Дениса близько 15 релізів, серед них кілька фітів, у тому числі з групою “Green Grey” і солістом із гурту “THE ВЙО”. Артист створює музику в інноваційному експериментальному жанрі — метамодерний футуризм. Як говорить сам Денис, його музика для тих, хто стомився від попсовості, масовості, легковажності, поверховості, мейнстримними, трендовості й рутини, це музика нового покоління.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.