Анастасія Губська

Sanity Oblivion

20.03 – 03.04.2021

Анастасія Губська – фотохудожник. Українка, яка народилася у Відні; зростала у Англії. Отримала художню освіту в Лондонському (Central Saint Martins) і Кінгстонському університетах мистецтв (курс BA Fine Art і art foundation). Продовжила навчання в Лос-Анджелесі, пройшовши в UCLA курс дизайнерських комунікацій. У 2016 році в Щербенко Арт Центрі відбулася перша персональна виставка художниці «The Dreamscape». «Мистецтво, – каже Анастасія, – моя пристрасть з дитинства. Для мене воно завжди було способом виразити себе і показати іншим людям свій внутрішній світ за допомогою візуальних засобів. Я люблю досліджувати підсвідоме і самостійно вивчати себе, аналізуючи те, як різні речі в житті впливають на мою уяву».

Цієї весни вона представить свою персональну виставку «Sanity Oblivion» в Spivakovska ART:EGO gallery.

Величезна безліч фотообразів в сучасному світі дає можливість доторкнутися до нової реальності, що дозволяє замінити більш звичну для кожного з нас. І хоча фотографія не здатна показати більше, ніж бачать наші очі, вона напевно може підказати нам, що далеко не все ми помічаємо навколо себе.

Свій проект Sanity Oblivion художниця Анастасія Губська створювала в стані самотності зі значною домішкою депресії в непростий для всього людства час. Початок «малювання» цих портретів довелося на період першого, досить суворого, локдауна в Америці. Багатьом людям локдаун подарував прекрасну можливість завершити заплановані справи і приділити час собі та своїй родині. Чимало було й тих, хто радів представилася можливості присвятити час, що звільнився самовдосконаленню, серед іншого більше займатися спортом. У когось «нове життя» успішно тривало, а у Анастасії все пішло шкереберть після першого ж місяця. Настя перестала зустрічатися з друзями і взагалі розмовляти з людьми. Перестала робити що-небудь корисне для себе і свого здоров’я, перетворюючись, за словами самої художниці, в «застиглу на софі перед телевізором байдужу домувальницю».

«У цей безпросвітний час мене раптом осінило: а що якщо осідлати нову емоцію?! Осідлати відчуття втрати здорового глузду і трансформувати його в яскраві творіння мистецтва! Я стала закривати очі і уявляти чарівний світ снів, різноманітних фарб і дивовижних фей, збуджуючи в уяві спогади про твори мистецтва, які бачила в житті, і враження від відвідування різних художніх і музичних фестивалів. Яким же розмаїттям барв цей досвід оживив мою думку! Як заструмувала тоді моя реальність! І ось, вдихнувши свої емоції і порушивши барвистими спогадами нову палітру кольорів, я почала творити», – розповідає художниця Анастасія Губська.

Для створення робіт, які увійшли в проект Sanity Oblivion, використані автопортрети художниці. Образи, наряди і make up належать задумам автора. Фінальний вигляд робіт був оформлений за допомогою інструментів Adobe Photoshop.

Тепер художниця Анастасія Губська готова поділитися з українським глядачем плодами народження нових форм сучасного фотопортрета в умовах пандемії.

Відкриття виставки відбудеться 20 березня, в закритому форматі, з дотриманням рекомендацій МОЗ, в галереї Spivakovska ART:EGO gallery, за адресою: Київ, Саксаганського, 59Б.

Виставка триватиме до 3 квітня 2021 і пройде у форматі виставки-продажу з дотриманням рекомендацій МОЗ. Для перегляду і придбання картин автор просить дотримуватися правил: входити в приміщення в захисній масці, використовувати антисептик на вході, дотримуватися дистанції за спеціальною розміткою на підлозі. Spivakovska ART:EGO culture center відновить проведення культурно-масових заходів після зняття відповідних карантинних обмежень. Виставка-продаж доступна щодня, з 11 до 19:00. Вхід вільний. Маски обов’язкові. Саксаганського, 59Б, Spivakovska ART:EGO gallery.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».