10 вересня 2021 р. серед затишних залів Музею історії міста Києва відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму». Одночасно з цим було відкрито і звітню виставку сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму, де було представлено майже 100 робіт учасників та членів журі.

Ініціатива створення та проведення Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму» належить організаторам, які вже п’ятий рік поспіль успішно проводять конкурс «Кращий художник», а також низки художників і діячів культури більш ніж з 20 країн. Конкурс має на меті розвиток сучасного мистецтва, розширення його наукового простору, подання та підтримку провідних сучасних художників, а також загальний розвиток світового культурного та арт-простору. Серед основних завдань конкурсу такі напрямки як: презентація та популяризація кращих зразків сучасного світового мистецтва, обмін досвідом між художниками з усього світу, організація вернісажів, створення платформи для формування колекцій художніх творів, розширення міжнародних творчих і мистецьких звʼязків, формування цифрової платформи колекцій художніх творів абстрактного і сайарсічного мистецтва, ознайомлення сучасного глядача із зразками кращих творів сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізма, а також науковими і філософськими роботами в галузі мистецтва, видання каталогів та книг.

       На перший конкурс, який проводився з 15 квітня по 20 серпня 2021 р. було надіслано близько 300 заявок. На основі надісланих заявок журі обрало 60 фіналістів, які будуть брати участь в наступних проектах і виставках. Крім цього, роботи відомих майстрів в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізма будуть представлені поза конкурсною програмою в розділі «Запрошені гості». За підсумками результатів конкурсу передбачається організація підсумкових художніх виставок на різних світових виставкових арт-майданчиках.

      Володарем Гран-Прі Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму», набравши найбільшу кількість балів, стала Оксана Мась, (Україна-Іспанія), художник, гуманіст, філософ, урбаніст, теоретик і популяризатор мистецтва. Абсолютним переможцем конкурсу в номінації «Сайарсізм» стала Ульріке Боленц, (Бельгія), художник, Художня академія Кассела. А українські художники Євгенія Божко, Олександр Бріцев та Катерина Білетіна перемогли в Національному відділі конкурсу в номінації «Сайарсізм». Чи Шаотін з Китаю отримала перемогу в номінації «Сайарсізм. Графічний розділ», Олександра Федорук з України отримала перемогу в номінації «Графічний розділ. Сучасне мистецтво». Вікторія Ніколаєва (Україна) та Ольга Цибуля (Україна) отримали Національну премію за перемогу в категорії «Сайарсизм. Декоративно-прикладне мистецтво». Віталій Сластяников (Україна) став переможецем конкурсу в категорії «Сайарсизм. Абстракція». Французький художник, куратор виставки Contemporary Art Manifestation в Porte d ‘Auteuil Paris Олівер де Кайрон визнан переможцем конкурсу в категорії «Сучасне мистецтво». Українець Владислав Волосенко став переможцем конкурсу в номінації «Сайарсизм. Скульптура».

     Особлива гостя Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму» Івона Малевич (Iwona Malewicz), внучата племінниця легендарного митця Казіміра Малевича, куратор мистецьких проектів, засновник Supremus Neuveau, представник родини Казіміра Малевича (Німеччина) завітала в Київ спеціально на запрошення організаторів проекту. Після великої кількості теплих слів, адресованих організаторам під час церемонії, на її честь випала особлива місія для вручення особливих нагород. Орден «За розвиток мистецтва України» з рук Івони Малевич отримав продюсер фільму «Мати апостолів», директор кінокомпанії «Студія «Золоте Руно»Дмитро Овечкін. Почесну відзнаку орден «За розвиток сучасного мистецтва» отримав організатор проекту, голова ГО «Кращий художник», народний художник України Володимир Козюк. Меценат, власник Ювелірного Дому KIMBERLI Ігор Ільчишин отримав «Орден за розбудову України», а Аллу Власюк нагородили відзнакою «Українська Берегиня». Сама пані Малевич також не пішла зі сцени церемонії з порожніми руками: відзнакою «За розвиток сучасного мистецтва» її нагородив Перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, а онук художника Валерія Гегамяна Максим вручив їй традиційну щорічну почесну Премію Валерія Гегамяна. «Я дуже рада бути гостею Першого міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсизму». Дякую організаторам та особисто Володимиру Козюку за те, що завдяки таким заходам культурою та сучасним мистецтвом дедалі більше цікавитиметься сучасна молодь.» – наголосила пані Івона Малевич.

     На звітній виставці переможців Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму» в залах Музею історії міста Києва були представлені майже сотня унікальних робіт авторства українських художників та митців з 14 країн світу. Серед них: Оксана Мась (Україна-Іспанія), Ульріке Боленц, (Бельгія), Олівер де Кайрон (Франція), Чи Шаотін (Китай), Neal Tolunsky (США), Eric Lesigne (Франція), Upendranath T. R.(Індія), Jurriaan Molenaar (Нідерланди), Franco Viola(Італія), Elena Iosilevich-Seroff (США), ID Sousia (Південна Корея), Jean-Philippe Deugnier (Франція), Василя Аріпова(Узбекістан), Ines Berlin (Германія), Володимир Козюк, Карен Агамян, Катерина Білетіна, Владислав Волосенко, Олександр Брітцев, Євгенія Божко, Віталій Сластяников, Олександра Федорук та ін.

        «Цього року громадська організація «Кращий художник» вперше зініціювала Міжнародний конкурс «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму». Завдяки цій ініціативі нам вдалось об’єднати художників та діячів культури з більш ніж з 25 країн світу. Вони напрацювали низку неймовірний робіт. Частину з них презентували у Музеї історії міста Києва. Подібних виставок в Україні раніше не було. Кияни та гості міста стали першими, кому пощастило побачити унікальні роботи світового рівня. Перший конкурс і виставку робіт фіналістів ми проводимо в Україні. Наступного року такий конкурс пройде вже в іншій країні. Зараз ми розглядаємо варіанти проведення в Польщі, Бельгії, Німеччині, Швейцарії та інших країнах». – ділиться враженнями голова ГО «Кращий художник», народний художник України Володимир Козюк.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».