8 вересня 2021 року відкрилася виставка Дар’ї Іващенко «The Taste» в Spivakovska ART:EGO culture center

Третя серія робіт художниці Дар’ї Іващенко під назвою “The Taste” спонукає глядача насолодитись майстерними роботами не лише у звичний візуальний спосіб, натомість авторка пропонує нам залучити уяву, а разом з нею й інші, кінестетичні канали сприйняття.


Смак є одним з перших та чи не найголовнішим способом пізнання світу людиною. Впродовж життя ми розширюємо власний світогляд саме завдяки такому простому інструменту як смак, і мова йде не лише про взаємодію їжі з численними смаковими рецепторами. Подивимось ширше, щодня ми пробуємо на смак саме життя: враження, подорожі, людей навколо, навіть власні емоції. Недарма ці чотири літери містять в собі безліч сенсів одразу в емпіричній та естетичній площинах. Здатність людини судити про прекрасне, так само як і її смакові вподобання в їжі, є більш ніж суб’єктивною та, як відомо, саме схожі смаки стають найкращим підґрунтямдля об’єднання людей довкола певних ідей.

Експозиція “The Taste” представляє результат рефлексії художниці на тему кореляції усіх смаків, що здатна відчути людина, та їх значень у сучасному світі. В роботах Дар’ї Іващенко їжа стає предметом бажання та філософської дискусії, зображенням притаманного більшості суспільств “культу їжі” та блискучим дзеркалом гедонізму.

Серед робіт художниці ви побачите еротичну устрицю, здатну пробудити цілу низку бажань, та порцелянового лобстера “WǔXíng”, який об’єднує у собі китайську та японську філософії, відображаючи силу п’яти стихій та унікальну красу недоліків і вад, що є принциповими в їх концептуальній естетиці. Емоційна дія образів змушує по-новому подивитись на те, що ми їмо, запрошуючи глядача до простору, де критичне осмислення превалює над повсякденною культурою споживання.

Дар’я Іващенко працює в унікальній техніці, використовуючи поталь як основний фон чи декор окремих елементів у своїх роботах. Це робить картини чуттєвими до найменших змін в освітленні, завдяки чому вони щоразу створюють новий дивовижний ефект. Випускниця КАМА з курсу “Contemporary Art”, успішно експонує свої роботи в Україні та за її межами, картини прикрашають Офіс Президента України. Роботи авторки знаходяться у приватних колекціях в Австрії, Великобританії, Греції, Іспанії, Німеччіні, Україні та Швейцарії.

Виставка-продаж доступна щодня, з 11 до 19:00. Вхід вільний. Маски обов’язкові. Саксаганського, 59Б, Spivakovska ART:EGO gallery.

1-й блог-журнал України Lucky Ukraine
Засновник видання Олеся Тарасенко
Головний редактор Irinka Savenko
Технічний редактор Евгений Несин
Креативний редактор Мурза Чикало
PR Lucky Ukraine PR Agency

Автор Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian