10 вересня, 17:00 Музей історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму»

та відкриття звітної виставки сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму

Серед запрошених гостей та підтвердивших участь особисто членів журі конкурсу:

– Івона Малевич (Iwona Malewicz), внучата племінниця легендарного митця Казіміра Малевича, куратор мистецьких проектів, засновник Supremus Neuveau, представник родини Казіміра Малевича (Німеччина);

– Раман Шлеммер, фонд Оскара Шлеммера (Швейцарія);

– Оксана Мась, художник, гуманіст, філософ, урбаніст, теоретик і популяризатор мистецтва (Україна-Іспанія);

– Олівер де Кайрон, художник, куратор виставки Contemporary Art Manifestation в Porte d ‘Auteuil Paris (Франція);

– Ульріке Боленц, художник, Художня академія Кассела (Бельгія);

– Ростислав Карандєєв, перший заступник Міністра культури України;

– Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України;

– Володимир Козюк, Народний художник України, голова громадської організації «Кращий художник»;

– Іван Марчук, Народний художник України;

– Світлана Долеско, генеральний директор Центру української культури та мистецтва;

– Остап Ковальчук, заслужений діяч мистецтв України, виконуючий обов’язки ректора НАОМА;

– Оксана Повякель, мистецтвознавець, генеральний директор Національного музею архітектури та побуту;

– Петро Гончар, генеральний директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»;

– Олексій Жадейко, голова правління «Фонду імені В.А. Гегамяна», мистецтвознавець та інші.

    Ініціатива створення та проведення Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму» належить організаторам, які вже п’ятий рік поспіль успішно проводять конкурс «Кращий художник», а також низки художників і діячів культури більш ніж з 20 країн. Конкурс має на меті розвиток сучасного мистецтва, розширення його наукового простору, подання та підтримку провідних сучасних художників, а також загальний розвиток світового культурного та арт-простору. Серед основних завдань конкурсу такі напрямки як: презентація та популяризація кращих зразків сучасного світового мистецтва, обмін досвідом між художниками з усього світу, організація вернісажів, створення платформи для формування колекцій художніх творів, розширення міжнародних творчих і мистецьких звʼязків, формування цифрової платформи колекцій художніх творів абстрактного і сайарсічного мистецтва, ознайомлення сучасного глядача із зразками кращих творів сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізма, а також науковими і філософськими роботами в галузі мистецтва, видання каталогів та книг.

       На перший конкурс, який проводився з 15 квітня по 20 серпня 2021 р. було надіслано близько 300 заявок. На основі надісланих заявок журі обрало 60 фіналістів, які будуть брати участь в наступних проектах і виставках. Крім цього, роботи відомих майстрів в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізма будуть представлені поза конкурсною програмою в розділі «Запрошені гості». За підсумками результатів конкурсу передбачається організація підсумкових художніх виставок на різних світових виставкових арт-майданчиках.

      Переможці отримають спеціальні нагороди, а також право участі в музейних виставках і розміщення цифрових копій художніх робіт на віртуальних майданчиках Блокчейн. На урочистій церемонії нагородження Фіналісти конкурсу будуть нагороджені пам’ятними знаками, дипломами та цінними подарунками. 

 

На звітній виставці переможців Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму» будуть представлені майже сотня унікальних робіт авторства українських художників та митців з 14 країн світу. Серед них: Оксана Мась (Україна-Іспанія), Ульріке Боленц, (Бельгія), Олівер де Кайрон (Франція), Chi-Shaotin(Китай),

Мехмет Бабат (Турція), Neal Tolunsky (США), Eric Lesigne(Франція), Upendranath T. R. (Індія), Jurriaan Molenaar(Нідерланди), Franco Viola (Італія), Elena Iosilevich-Seroff(США), ID Sousia (Південна Корея), Jean-Philippe Deugnier(Франція), Василя Аріпова (Узбекістан), Ines Berlin(Германія), Іван Марчук, Володимир Козюк, Карен Агамян, Катерина Білетіна, Владислав Волосенко, Олександр Брітцев, Євгенія Божко, Віталій Сластяников, Олександра Федорук та ін.

 

«Цього року громадська організація «Кращий художник» вперше зініціювала Міжнародний конкурс «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму». Завдяки цій ініціативі нам вдалось об’єднати художників та діячів культури з більш ніж з 25 країн світу. Вони напрацювали низку неймовірний робіт. Частину з них презентуємо у Музей історії міста Києва. Подібних виставок в Україні раніше не було. Кияни та гості міста стануть першими, кому пощастить побачать унікальні роботи світового рівня. Перший конкурс і виставку робіт фіналістів ми проводимо в Україні. Наступного року такий конкурс пройде вже в іншій країні. Зараз ми розглядаємо варіанти проведення в Польщі, Бельгії, Німеччині, Швейцарії та інших країнах». – розповідає голова ГО «Кращий художник», народний художник України Володимир Козюк. 

Звітна виставка переможців Міжнародного конкурсу 

«Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму»

пройде з 8 по 12 вересня

в Музеї історії міста Києва за адресою: вул. Б. Хмельницького, 7 

Режим роботи виставки: 

вівторок-неділя з 11:00 до 19:00; понеділок11:00- 16:00, каса працює з 11:00 до 18:15
Вхід – 40-60 грн.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».