300 примірників аудіо-поліграфічного альбому-клавіру першого українського камерного мюзиклу  «СОЛОМОН та СУЛАМІФ: пісня пісень» авторства відомого композитора, джазового виконавця Вячеслава Полянського безкоштовно надійдуть у регіональні бібліотеки, музичні навчальні та творчі заклади. 

Клавіри надруковано у видавництві “Музична Україна” за підтримки Українського культурного фонду.

У кожному клавірі є Qr-код, за яким кожен охочий зможе прослухати аудіоверсію у виконанні професійних музикантів та виконавців, а також – отримати фонограму для постановки на трьох артистів: Соломона, Суламіф та Цариці. “Це важливо для тих колективів, які обмежені в коштах або не мають інструменталістів. Також клавір із записами стане в нагоді учням в музучилищах. Вони матимуть зразок джазового виконання та зможуть переймати манеру і практикуватися на сучасному творі, а також матимуть змогу імпровізувати і створювати свою музику”, – розповіла продюсерка проєкту Світлана Євдокименко.

Також невеликий склад виконавців, мобільні декорації – вихід для творчих колективів працювати і в період карантинних обмежень.

Режисерка проєкту Юлія Журавкова: “Пандемія у минулому сезоні закрила нас всіх по квартирах. Однак ми пішли від протилежного: вирішили не уникати обмежень, а скористатися ними. Тому і  зробили перший український камерний мюзикл. Це – такий  компроміс між масштабним американським видовищним жанром та тим, які можливості мають регіональні театри, а також тими обмеженнями, які диктує карантин. Це допоможе нашим митцям у непростий час наблизитися до глядача”. 

В основі мюзиклу – один із найбільш знакових класичних творів: старозавітна «Пісня пісень», що оспівує кохання царя Соломона та юної Суламіф. Ця історія багато століть поспіль продовжує бентежити людські душі. 

“У це музичне полотно я додав елементи джазу. На мою думку, це дуже підходить до озвучення філософських тем. Джаз оживляє фактуру фортепіано, разом із яким звучать флейта та саксофони. Такий склад не часто зустрічається. Інструменти у нас як актори, вони стають частиною дії”, – розповідає композитор, Заслужений діяч мистецтв України Вячеслав Полянський.

Прем’єра мюзиклу “Соломон та Суламіф: пісня пісень” відбудеться 15 серпня у Київській опері.

У мюзиклі задіяні:

композитор, піаніст Вячеслав Полянський, вокалісти Олександр Рудько (Соломон), Ірина Ушаньова-Рудько (Суламіф), Тетяна Єсипова (Цариця), саксофоніст Сергій Цимбал, флейтист Богдан Єремєєв.

Унікальний проєкт створено за підтримки партнерів: Український Культурний Фонд (програма “Культура плюс”), видавництво «Музична Україна».

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».