В основі мюзиклу – один із найбільш знакових класичних творів: старозавітна «Пісня пісень», що оспівує кохання царя Соломона та юної Суламіф. Ця історія багато століть поспіль продовжує бентежити людські душі. 

До цієї теми свого часу зверталися видатні письменники, музиканти та художники. 

“Це дуже повчальна історія та водночас – романтична. Хочу, щоб глядач вийшов із бажанням бути щирим із іншими людьми, а особливо – у спілкуванні із коханими. Нехай у кожного буде досвід такої романтичної щирості. Життя тоді буде цікавішим, наповненішим та, відповідно, – легшим. Не втрачайте  віру у справжнє почуття”, – закликає нас композитор, піаніст, Заслужений діяч мистецтв України  Вячеслав Полянський. У музичне полотно він додав елементи джазу, що оживило фактуру фортепіано, разом із яким звучатимуть флейта та саксофони. 

До відтворення образу царя Соломона співак Олександр Рудько підійшов з усією відповідальністю. Каже, для нього це – виклик: “Ми, начебто, одного з ним віку, тому я розумію логіку його вчинків, його слова, звернені до коханої теж проходять крізь мене не надумано. Не ставлюсь до нього як до якогось фундаментального усталеного образу мудреця, царя царів, а як до людини, що має свої емоції”.

Ірина Ушаньова-Рудько вперше працює в жанрі мюзиклу. Будучи оперною співачкою, відточувала джазову манеру просто на репетиціях, прислухаючись до порад досвідченого джазмена Вячеслава Полянського. Її героїня – юна Суламіф. “Вона лишень починає входити у світ дорослих почуттів, вона дуже світла, відкрита. Її серце – чисте. Суламіф – глибока особистість, і цим вона зацікавила царя Соломона, що був набагато старший за неї. Саме в Суламіф він знайшов своє кохання і ту особистість, яка його наповнила щастям”.

Третій персонаж у трикутнику взаємин – Цариця. За історією, у Соломона одна з дружин була донькою єгипетського фараона. Їхній шлюб зупинив 500-річну війну. Виконавиця Тетяна Єсипова називає свою героїню – рельєфною та емоційною у своїх  рішеннях та діях. “Цариця одразу відчула, що Соломон закохався в іншу. Проте не планує втратити свою владу. У нас буде несподіваний фінал”.

Над сценічним рішенням та лібрето працювала режисерка Юлія Журавкова. Вона створювала дію із уже наявних пісенних текстів Михайла Євшина і Ліляни Беліменко, а також окремо писала  прозову частину. “Я створювала цілісний та органічний твір. Хотіла зберегти ту поетику, що була в текстах пісень. З іншого боку, потрібно було уникнути певних застарілих мовних зворотів і створити таке середовище, щоб кожен з глядачів міг себе уявити на місці чи Суламіф, чи Соломона”.

Мюзикл “Соломон та Суламіф: пісня пісень” може увійти в репертуари регіональних філармоній, музичних театрів. Завдяки підтримці Українського культурного фонду та видавництва “Музична Україна” було надруковано 300 клавірів мюзиклу. Їх безкоштовно розповсюдили музичними бібліотеками та іншими мистецькими закладами. При цьому у постановки – мобільні декорації, а також зручний формат: камерний мюзикл. На сцені всього троє виконавців та троє музикантів, – розповідає продюсерка проєкту Світлана Євдокименко. “Навіть невеликий творчий колектив, опрацювавши наш клавір – зможе відтворити історію кохання Соломона та Суламіф  у своєму місті чи селі. Цей мюзикл – своєрідна платформа для сучасних митців. Наш варіант дасть можливість підштовхнути до дії ті колективи, які не оперують значними коштами, але хочуть поставити якісний матеріал. При цьому камерний формат у час пандемії – дуже актуальний”.

У мюзиклі задіяні:

композитор, піаніст Вячеслав Полянський, вокалісти Олександр Рудько (Соломон), Ірина Ушаньова-Рудько (Суламіф), Тетяна Єсипова (Цариця), саксофоніст Сергій Цимбал, флейтист Богдан Єремєєв.

Унікальний проєкт створено ГО «Культурно-мистецька фундація DUSHA UA” за підтримки Українського Культурного Фонду (програма “Культура плюс”).

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.