До Всесвітнього дня миття рук 15 жовтня 2021 року НДСЛ Охматдит разом з відомим футболістом Андрієм Пятовим запускає соціальну кампанію про необхідність правильної гігієни рук.

Головним героєм став Андрій Пятов, відомий український воротар, капітан Національної збірної. Його руки відіграють ключову роль у захисті воріт від голу. Водночас кожна людина теж може скористатися своїми руками для захисту — від шкідливих мікроорганізмів! Андрій Пятов запровадив правила гігієни рук передусім у власній родині: «Вчу своїх дітей дотримуватися правила мити руки понад 20 секунд. Це не займає багато часу, проте такий маленький крок може вберегти організм і позбавити проблем».

За статистикою кожні 30 хвилин людина стикається з 300 різними поверхнями та близько 840 000 мікробів. Ризики — ближче ніж, здається. Катерина Сояк, лікар-епідеміолог, завідувач відділу оцінки ризиків та інфекційного контролю

Охматдиту, який у лікарні займається проблемами гігієни рук, розповідає: «Майже 80% хвороб переносяться за допомогою рук. Вони виступають механізмом передачі кишкових і гострих респіраторних інфекцій, серед них і COVID-19. Гігієна рук — це те, що під силу контролювати людині! Обов’язково треба мити руки після повернення з вулиці, проїзду у громадському транспорті, відвідування вбиральні та у всіх випадках, коли руки явно забруднені».

Ідея кампанії належить лікарю-гематологу, завідувачу відділення трансплантації кісткового мозку Олександру Лисиці. «Найпростіші речі рятують життя. Миття рук здається нам банальним, втім це дуже важливо. А надто — у лікарняних стінах. Тут недотримання правил гігієни може коштувати життя нашим пацієнтам», — пояснює лікар.

Охматдит прагне привернути увагу громадськості до гігієни рук. Миття рук з милом протягом 20 та більше секунд може врятувати багато людських життів та убезпечити людей від хвороб. А у медзакладах — ще й запобігти поширенню стійких до антибіотиків мікроорганізмів, що спричиняють смертельні захворювання.

Перші плакати кампанії вже розвісили в Охматдиті. Надалі їх планують поширювати у школах та лікарнях по всій Україні.

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian